E-edukacja Cieszyn Na czasie

Brawo Małgosia, brawo Natalia. Wiślański “Patelniok” pęka z dumy

Natalia Kawulok. Fot. ZSGH w Wiśle

Wiślański “Patelniok” z dumą ogłasza: dwie uczennice osiągnęły znakomite rezultaty w olimpiadach hotelarskich na szczeblu krajowym!

Małgorzata Bujok, uczennica klasy 4HP w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle została laureatką Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy przystąpiła razem z najlepszymi uczniami z Polski do etapu centralnego olimpiady. W pierwszej części zmagań należało rozwiązać test obejmujący zagadnienia z hotelarstwa i gastronomii. Wynik utalentowanej uczennicy spokojnie pozwolił na awans do ścisłej “piętnastki”. Finałowym zadaniem była profesjonalna rejestracja gościa anglojęzycznego w hotelu, a także przygotowane nakrycia stołu i obsługi gościa w restauracji. Zadania były surowo oceniane przez jury, które szczególnie zwracało uwagę na profesjonalizm, pomysłowość, dbałość o wizerunek hotelu, płynność dialogu i mowę ciała.

Z kolei w Warszawie Natalia Kawulok, także z klasy 4HP, rywalizowała w centralnym etapie Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. To właśnie Natalia, nie tylko najlepsza z wiślańskiej szkoły, ale z ponad 2300 (!) uczniów z całej Polski biorących udział w eliminacjach okręgowych, dostała się do elity i znalazła w gronie 35 finalistów.

Małgosia i Natalia przez wiele miesięcy pilnie przygotowywały się do rywalizacji. Pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych rozwiązywały testy i zadania oraz czytały artykuły z literatury branżowej. Nie bez znaczenia były także ćwiczenia praktyczne, polegające na odgrywaniu scenek imitujących sytuacje hotelowe.

Małgorzata Bujok. Fot. ZSGH w Wiśle

 

google_news