Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Będą wspominać życie i dzieło ks. Emila Gajdacza. Konferencja z okazji 100-lecia diakonatu w Dzięgielowie

Fot. z arch. diakonatu / Facebook

W tym roku Diakonat Żeński „Eben-Ezer” w Dzięgielowie obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń. Najbliższe z nich to Międzynarodowa Konferencja Duchownych, która odbędzie się 17 maja. Spotkanie będzie poświęcone życiu i dziełu ks. Emila Gajdacza. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką. Początek o 9.00.

Przybyłych powitają bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, a także siostra przełożona dzięgielowskiego diakonatu, Ewa Cieślar. Po krótkim rozważaniu Słowa Bożego i modlitwie, będzie można wysłuchać wykładów. Ks. Janusz Sikora opowie o duszpasterskim zaangażowaniu ks. Emila Gajdacza jako proboszcza cieszyńskiej parafii, a ks. senior Janusz Kożusznik skupi się na związkach i współpracy duchownego ze Śląskim Kościołem Ewangelickim Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. Po przerwie na kawę i herbatę, ks. Marek Londzin zaprezentuje działalność ks. Gajdacza w służbie i dziele Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer”. Kolejny aspekt zarysuje bp Adrian Korczago, zwracając uwagę na synodalne zaangażowanie duchownego na rzecz dzieci i młodzieży. Następnie będzie miała dyskusja oraz zakończenie konferencji.

Natomiast około 12.15 odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego, który będzie towarzyszyć promocji książki zatytułowanej „Okruchy, które sycą”, będącej zbiorem wybranych fragmentów kazań i rozważań ks. Emila Gajdacza. O 13.00 z kolei nastąpi odsłonięcie poświęconej mu tablicy wspomnieniowej, która ozdobi hol Ewangelickiego Domu Opieki Emaus II.

Czynna będzie również wystawa poświęcona 100-leciu Diakonatu „Eben-Ezer”. Wstęp na konferencję jest wolny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments