Wydarzenia Cieszyn

Brązowy Krzyż Zasługi dla Andrzeja Tomczyka

Andrzej Tomczyk został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Wręczenie odznaczenia odbyło się podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Chybie.

Andrzej Tomczyk ponad 37 lat pracował jako instruktor sekcji gimnastyki sportowej „Cukrownika” Chybie. Pod jego trenerską opieką sekcja zdobyła ponad 150 medali w Mistrzostwach Polski, a w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska ponad 300. Zawodnicy wspierani przez Andrzeja Tomczyka wystartowali w ponad 600 finałach Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego osiągnięcia dla rozwoju chybskiego sportu nie pozostały bez echa.

Na wniosek wójta Janusza Żydka, przez wojewodę śląskiego trener zdobył odznaczenie. W imieniu prezydenta RP wręczyli go podczas obrad, Piotr Gmuzdek, przewodniczący Rady Gminy Chybie oraz Grzegorz Dulemba, zastępca wójta, który podziękował trenerami za budzącą podziw ciężką pracę, nieoceniony wkład w rozwój sekcji sportowej oraz rozsławienie gminy na arenie krajowej i międzynarodowej.