Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Waleczne siostry. Biły się o złoto, zdobyły srebro

W Spale zakończyły się zmagania bokserskie podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021. Do finałów awansowały obie nasze zawodniczki – siostry Sonia Kaleta i Nina Kaleta (KB Pucher Cieszyn). Podopieczne trenera Łukasza Brudnego awansowały do finału i biły się o tytuły mistrzyń. Ostatecznie musiały zadowolić się srebrnymi medalami.

Sonia Kaleta swój finałowy pojedynek w kategorii wagowej do 52 kg stoczyła z Martyną Strucińską (KS Champion Włocławek). Rywalka wyższa o głowę od początku narzuciła swoje warunki. Wykorzystywała zasięg ramion i punktowała prostymi. Sonia walczyła dzielnie, ale przewaga rywalki nie podlegała dyskusji. Wygrała 4:1.

W finale kategorii wagowej do 63 kg Nina Kaleta biła się z Karoliną Kuhn (KB Niedźwiedź Kętrzyn) – aktualną wicemistrzyni Europy kadetek. Rywalka osiągnęła przewagę, będąc zdecydowaną faworytką tego pojedynku. Nina zadała w sumie mniej celnych ciosów i uległa 0:5.

Dwa srebrne medale cieszyńskich pięściarek, stanowią największe osiągnięcie w historii żeńskiego boksu nad Olzą, a zarazem wzbogacają zdobycze KB Puncher Cieszyn. Wielkie brawa i gratulacje!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments