Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Gmina ostrzega przed naciągaczami. Fotowoltaiczne pułapki

Ilustracja/Pixabay

Władze gminy Brenna w specjalnym komunikacie ostrzegają mieszkańców przed naciągaczami…

Docierają do nas sygnały o stosowaniu nieuczciwych praktyk przez osoby działające w imieniu firm świadczących usługi zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych i powołujących się na współpracę z Gminą Brenna lub sugerujących taką współpracę. Nieuczciwe firmy wykorzystują argument wsparcia gminy, by nakłonić mieszkańców do współpracy. Informujemy, że Gmina Brenna nie uczestniczy w wyborze firm oferujących tego typu usługi i wybór ten jest indywidualną sprawą każdego mieszkańca – czytamy w komunikacie.

Jak się okazuje, gmina pod Kotarzem nie realizuje obecnie żadnego projektu dotyczącego inwestycji związanych z instalacjami fotowoltaicznymi. Aktualnie nie są także przeprowadzane u mieszkańców żadne wizje lokalne, w które miałyby być zaangażowane firmy zewnętrzne na zlecenie gminy.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

To źle, że gmina nie współpracuje i nie bierze choćby w części odpowiedzialności.

z tela
z tela
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Gmina nie ma fachowców do oceny firm,a tym bardziej oceny ich oferty prezentowanej mieszkańcom.Dlatego oferenci z firm nie mogą powoływać się na poparcie gminy.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  z tela

Wytłumaczenie, że gmina nie ma fachowców? Więc wszystko zleca lub dystansuje się? Za jakie pieniądze większe niż by miała fachowców?

z tela
z tela
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Gdzie jest napisane ,że gmina ma popierać naciągaczy na fotowoltaike. “Każdy głupi ma swój rozum ” i powinien się nim kierować.Gmina co najwyżej może udostępnić lokal oferentom dla spotkań z potencjalnym chętnymi na instalacje fotowoltaiczne.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  z tela

Gmina nie ma czasem komórki od ochrony środowiska i zadań z ochroną związanych? Gdzie jest powiedziane, że gmina musi udzielać dotacji do pieców kopciuchów a w większości gminy udzielają.