Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Przebudowa ul. Hołcyna jeszcze nie teraz

Fot. Michał Cichy

Gminę Brenna, podobnie jak inne samorządy, dotyka problem znalezienia wykonawcy robót budowlanych przy wciąż rosnących ich kosztach.

Urząd Gminy w Brennej poinformował, że planowana w tym roku inwestycja pn. „Rozbudowa i przebudowa ul. Hołcyna w Brennej” ze względów finansowych nie może zostać zrealizowana. Przetarg na tę przebudowę został unieważniony, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W postępowaniu brało udział 4 oferentów, którzy zaproponowali ceny za realizację ww. zamówienia od 7,7 mln zł do ponad 8,5 mln zł przy 60 miesięcznej gwarancji. Gmina Brenna w budżecie na ten rok zabezpieczyła łączną kwotę (środki własne i promesa dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych) w wysokości ok. 5,6 mln zł.

W związku z powyższym inwestycja może zostać zrealizowana najwcześniej w roku 2024, pod warunkiem uzyskania większego dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Władze Brennej rozważają również możliwość podzielenia zadania na 2 etapy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dobra decyzja?
dobra decyzja?
10 miesięcy temu

Podzielić już teraz przebudowę na 2 etapy, nie odkładać na 2024 r. pod warunkiem, nie wiadomo czy warunek do spełnienia.