Porady i inspiracje Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Wadowice

Dlaczego warto wybrać gont bitumiczny?

Ten trwały i ekonomiczny materiał to nie jedyny powód dlaczego warto w niego zainwestować.

Gont bitumiczny (dachówka bitumiczna) jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych materiałów na pokrycie dachowe. Później dowiesz się czym wyróżnia się gont, oraz w jakich kwestiach przeważa nad innymi materiałami, takimi jak: dachówka ceramiczna, i blachodachówka.

Dachówka bitumiczna ma wiele właściwości, dzięki którym stanowi idealny materiał na dach. Co równie istotne dzięki nowoczesnej technologii, materiał ten jest stale udoskonalany, i kwestiach, w których do tej pory stanowił słabszą alternatywę w stosunku do blachodachówki, czy dachówki ceramicznej  – staje się im równy.

Za przykład niech posłuży trwałość gontu – do tej pory był to najsłabszy punkt gontu, jednak obecnie niektórzy producenci zapewniają nawet dożywotnią gwarancję tego materiału. 

Gont bitumiczny zdecydowanie wyróżnia się ceną – jest dużo bardziej ekonomicznym materiałem w stosunku do blachodachówki, czy dachówki ceramicznej. Również montaż gontu jest bardzo łatwy – i można go wykonać samemu, dodatkowo oszczędzając.

Kolejnym znaczącym atutem gontu bitumicznego jest to, że materiał ten można zastosować niemal na wszystkich rodzajach dachów. A niektórymi rodzajami gontów można pokryć nawet powierzchnie pionowe.

Warto także wspomnieć także o tym, że dachówka bitumiczna często zostaje montowana na poprzedniej warstwie gontu. Ta kwestia powoduje to, że nie ma konieczności demontażu pokrycia dachowego (po spełnieniu kilku przesłanek)  – a to rodzi dodatkowe oszczędności.

Gont bitumiczny, blachodachówka czy dachówka ceramiczna?

Gont wyróżnia także to, że stanowi doskonałą izolację akustyczną. Dlatego też hałas spowodowany przez deszcz, czy grad jest niemal niesłyszalny. W tej kwestii jest to słaby punkt blachodachówki.

Coraz więcej gontów wykazuje odporność na porastanie mchem, co również nierzadko obejmują gwarancją sami producenci. Jest to jednak kolejny minus innego rodzaju pokrycia dachowego – a mianowicie dachówki ceramicznej. 

Gont wyróżnia także wysoki walor estetyczny, duży wybór wzorów, oraz odcieni. Spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

W sklepie internetowym gont123.pl z 20-letnim doświadczeniem, znajdziesz największy wybór gontów na całym rynku – ponad 240 rodzajów.

google_news