Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Przewodniczący oddał mandat

Fot. UG Brenna

Nastąpiła zmiana szefa Rady Gminy w Brennej. Wybór nowego przewodniczącego wynikał z faktu, iż pełniący dotąd tę funkcję Marcin Janasik, wygrał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich, gdzie od wielu lat pracował jako nauczyciel.

Zgodnie z prawem dyrektor gminnej placówki oświatowej nie może jednocześnie być członkiem rady tej gminy. Marcin Janasik (na zdjęciu z prawej) w Radzie Gminny Brenna zasiadał od 2010 roku, a kierował jej pracami od 2014 roku. – Oczywiście żal żegnać się z samorządem, jednak wybrałem to, co było i jest nie tylko moim zawodem, ale i wielką życiową pasją, czyli pracę w szkole. Przed laty byłem uczniem góreckiej szkoły, potem przez dwadzieścia lat uczyłem w niej muzyki, a teraz postanowiłem sprawdzić się jako jej dyrektor. Cena tej decyzji w postaci opuszczenia szeregów Rady Gminy Brenna jest bez wątpienia wysoka, ale jako nauczyciel z krwi i kości wybrałem oświatę i pracę z młodym pokoleniem mieszkańców naszej gminy – wyjaśnia motywy swojej decyzji Marcin Janasik.

Nowy szefem Rady Gminy w Brennej podczas wrześniowej sesji wybrany został w głosowaniu Seweryn Greń (na zdjęciu z lewej), dotąd zastępca przewodniczącego.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Zmiana szefa Rady Gminy czy w ogóle radny nie jest radnym? Nowe wybory?