Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Przewodniczący oddał mandat

Fot. UG Brenna

Nastąpiła zmiana szefa Rady Gminy w Brennej. Wybór nowego przewodniczącego wynikał z faktu, iż pełniący dotąd tę funkcję Marcin Janasik, wygrał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich, gdzie od wielu lat pracował jako nauczyciel.

Zgodnie z prawem dyrektor gminnej placówki oświatowej nie może jednocześnie być członkiem rady tej gminy. Marcin Janasik (na zdjęciu z prawej) w Radzie Gminny Brenna zasiadał od 2010 roku, a kierował jej pracami od 2014 roku. – Oczywiście żal żegnać się z samorządem, jednak wybrałem to, co było i jest nie tylko moim zawodem, ale i wielką życiową pasją, czyli pracę w szkole. Przed laty byłem uczniem góreckiej szkoły, potem przez dwadzieścia lat uczyłem w niej muzyki, a teraz postanowiłem sprawdzić się jako jej dyrektor. Cena tej decyzji w postaci opuszczenia szeregów Rady Gminy Brenna jest bez wątpienia wysoka, ale jako nauczyciel z krwi i kości wybrałem oświatę i pracę z młodym pokoleniem mieszkańców naszej gminy – wyjaśnia motywy swojej decyzji Marcin Janasik.

Nowy szefem Rady Gminy w Brennej podczas wrześniowej sesji wybrany został w głosowaniu Seweryn Greń (na zdjęciu z lewej), dotąd zastępca przewodniczącego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Zmiana szefa Rady Gminy czy w ogóle radny nie jest radnym? Nowe wybory?