Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Słoneczna już gotowa

Fot. UG Brenna

Odcinek liczący 400 metrów na ulicy Słonecznej w Brennej przeszedł gruntowną przebudowę. W sumie koszt inwestycji to blisko 900 tys. zł.

Prace budowlane na ulicy Słonecznej objęły nie tylko przebudowę nawierzchni, ale także skrzyżowania z ulicą Nowy Świat, przebudowę zjazdów do posesji, modernizację odwodnienia drogi czy montaż bariery energochłonnej. Konieczna była także przebudowa linii energetycznej oraz gazociągowej.

– To była jedna z trudniejszych pod względem technicznych prac drogowych jakie w ostatnich latach zrealizowała nasza gmina, gdyż oprócz przebudowy samej nawierzchni ulicy Słonecznej konieczne było także wykonanie wielu dodatkowych prac, a jeszcze wcześniej zebranie obszernej dokumentacji. Koszty tej inwestycji również były niebagatelne i bardzo cieszę się z faktu, że pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Traktuję to jako nagrodę za ogromny wysiłek, jaki ponieśliśmy przy tej ważnej drogowej modernizacji – mówi wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Górki a nie Brenna