Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Włodarz bez podwyżki

Fot. Michał Cichy

Dzisiejsza sesja Rady Gminy Brenna (czwartek 23 marca) zawierała w programie jeden bardzo konkretny punkt, procedowanie uchwały odnośnie miesięcznego wynagrodzenia dla wójta – na dziś Jerzego Pilcha.

Projekt uchwały zakładał miesięczną wypłatę dla wójta, na którą składałoby się: wynagrodzenie zasadnicze – 9100 zł, dodatek funkcyjny – 2529 zł i dodatek specjalny – 30% wynagrodzenia zasadniczego. Wcześniej w tej kwestii obowiązywała uchwała z lutego 2022 i było to odpowiednio – 8200 zł, 2520 zł i 30%.

W uzasadnieniu uchwały można było przeczytać:

“Mając na uwadze zakończenie realizacji planu postępowania naprawczego, inflację oraz fakt, że dotychczasowy poziom wynagrodzenia ustalony był na poziomie minimalnym i znacząco odstaje od poziomu wynagrodzenia włodarzy okolicznych gmin zasadne jest podjęcie stosownej uchwały przez Radę Gminy.”

Sprawdziliśmy i rzeczywiście, wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar zarabia więcej, niż Pilch zarabiałby nawet po podwyżce. Radni nie przychylili się jednak do takiej argumentacji. Uchwały nie poparto najpierw w stosownych  komisjach rady, a potem nie przyjęła jej Rada Gminy Brenna, głosując 3 głosy na tak, 7 za nie, przy trzech wstrzymujących się.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o.k.
o.k.
1 rok temu

Radni stanęli na wysokości zadania

ach ci radni be
ach ci radni be
1 rok temu

No i co będzie jak wójt się zwolni? A nie dostał wójt podwyżki kiedy wszędzie podwyższano ustawowo?
Porównać może trzeba kondycję finansową w gminie Brenna i w gminie Goleszów.

BoloYoung
BoloYoung
1 rok temu

Pani Cieślar ma jedna z najwyższych pensji. A Jurek jedna z najnizszych. Co się dziwić jak taka inflacja