Wydarzenia Cieszyn

Brenna: Zapora Hołcyna po liftingu, kosztowało to prawie 700 tys. zł

To informacja “Wód Polskich”, którą przekazał Urząd Gminy Brenna.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Nadzór Wodny w Skoczowie informuje, że w 30 listopada dokonano odbioru końcowego zadania pod nazwą: „Usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym zapory przeciwrumowiskowej na potoku Hołcyna w m. Brenna, gm. Brenna”.

– Prace realizowano w od 16 czerwca. Ich zakres obejmował min.: wykonanie dokumentacji wykonawczej, likwidację nielegalnych zamknięć szandorowych na okienkach zapory, odnowienie lica zapory od strony górnej wody, wyczyszczenie korpusu zapory z mchów i porostów roślinnych, odnowienie spoinowania okładziny kamiennej w obrębie korpusu, uzupełnienie i odnowienie okładziny kamiennej korpusu, skrzydeł oraz niecki wypadowej – głosi informacja PGWWP.

Prace polegające na rozplantowaniu materiału ziemnego zgromadzonego na lewym brzegu zapory zostały tymczasowo wstrzymane ,ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Zaplanowano te prace 22 grudnia. Koszt zadania wyniósł 692 340,00 zł

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ja sobie zrobiłam lifting, ale krócej trwał i wydałam niecałą stówkę

GTI
GTI
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

To i tak o stówę za dużo. Nic to nie dało 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  GTI

Podniesione zostały tylko rzęsy. Ktoś widział na górze, że się podszywam i mnie ukarał, rzęsy opadały i zamykały mi powieki. Teraz lifting spowodował, że rzęsy zostały powiązane z brwiami i mam lepiej. Uniosę brew do góry, otwiera mi się oko. Teraz już wiem, że nie mogę używać nicka Hermenegilda bo taki był już wcześniej obrany i stosowany przez kogo innego.