Koniec pucharowej przygody BKS-u. Chemik lepszy w dwumeczu

Siatkarki BKS-u odpadły z rozgrywek Pucharu CEV. W czwartkowy wieczór po raz drugi przegrały z Chemikiem Police.

Przed tygodniem w Szczecinie siatkarki Chemika były zdecydowanie lepsze i wygrały bez straty seta. To oznaczało, że BKS potrzebuje wygranej 3:0 lub 3:1, a potem zwycięstwa w tzw. złotym secie.

Pierwsza partia pozwalała wierzyć, że ten scenariusz jest możliwy do zrealizowania. Bielszczanki wygrały nadspodziewanie łatwo, rywalki zdobyły zaledwie 16 punktów. W kolejnych dwóch setach policzanki pokazały jednak, że to był wypadek przy pracy. Oba zapisały na swoją korzyść, a to oznaczało koniec marzeń bielskich kibiców o awansie do kolejnej rundy. Czwarty set też padł łupem przyjezdnych, choć bielszczanki walczyły do końca.

Okazja do rewanżu już w niedzielę – BKS podejmie Chemika w 10. kolejce Tauron Ligi. Początek meczu w hali pod Dębowcem 0 13.00.

BKS Bostik – Chemik Police 1:3 (25:16, 20:25, 18:25, 23:25)