Wydarzenia Wadowice

Brzeźnica znowu „zagra” z WOŚP

Fot. Materiał prasowy

Jest potwierdzenie! W gminie Brzeźnica już po raz 22. „zagrają” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Jak co roku sztab WOŚP utworzony zostanie przy 51. Drużynie Harcerskiej „Wędrownicy”.

Tym razem jednak współorganizatorami będą Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy i Rada Sołecka oraz sołtys wsi Brzeźnica. Siedziba sztabu mieści się w remizie OSP w Brzeźnicy, wolontariuszami są harcerze, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Brzeźnicy oraz ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy – podkreśla Małgorzata Herzyk, szefowa sztabu WOŚP w Brzeźnicy.

Finał 31. WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku, a jego hasło brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”.

Naszych wolontariuszy będzie można spotkać w okolicach kościołów w Brzeźnicy, Paszkówce, Marcyporębie, Chrząstowicach, Tłuczani, Sosnowicach i Jaśkowicach, szczególnie przed i po mszach. Każdy będzie posiadał identyfikator ze zdjęciem przypięty w widocznym miejscu i serduszka Orkiestry. Oprócz zbiórki pieniędzy odbędą się również imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne zorganizowane przez współorganizatorów, o których poinformujemy w późniejszym czasie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Gminy Brzeźnica, jak co roku, życzliwie i hojnie wesprą tę ogólnopolską akcję – dodaje Małgorzata Herzyk.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lewak
lewak
1 rok temu

Nie wspieram lewakow i bylych milicjantow!!!!!!!!!