Na sygnale Wadowice

Buchnął dezodoranty za dziewięć “dych”. Posiedzi 10 lat?

Fot. KPP w Wadowicach

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z wadowickich sklepów. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w połowie maja w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Pracownik ochrony usiłował zatrzymać jednego z klientów, podejrzewając, że ten chwilę wcześniej dokonał kradzieży. Podejrzewany mężczyzna nie dał się jednak złapać. Stał się agresywny wobec ochroniarza i używając wobec niego przemocy, wyrwał się i uciekł.

Pracownik ochrony w wyniku upadku doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili tożsamość sprawcy napaści i zatrzymali go na terenie miasta. Jak się okazało mężczyzna ukradł ze sklepu dezodoranty o wartości ponad 90 zł. Wadowiczanin, dobrze znany policjantom, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał.

W piątek Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat więzienia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments