Na sygnale

Buchnął współlokatorowi 80 tysięcy złotych. Policjanci szybko go namierzyli

Zdjęcie poglądowe. Fot. Policja

Policjanci wydziału kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 18-latka, który okradł współlokatora. Jego łupem padło ponad 80 tys. złotych. Ponadto policjanci znaleźli w jego pokoju narkotyki.

Kilka dni temu, do andrychowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Z jego relacji wynikało, że skradziono mu 80 tys. złotych z metalowej kasety, która znajdowała się w szafce zamykanej na klucz.

Jak ustalili policjanci, pod koniec sierpnia, pokrzywdzonemu również skradziono 3 tys. złotych lecz nie zgłaszał tego faktu. W toku podjętych działań przez kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży. Jak się okazało, to 18-letni mieszkaniec gminy Wieprz, który mieszkał z pokrzywdzonym. 18-latek wiedząc, gdzie znajduje się klucz od szafki, wykorzystał nieuwagę mężczyzny i dokonał kradzieży.

Podczas przeszukania pokoju zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w trakcie przeszukania terenu ujawnili w zaroślach, niedaleko miejsca zamieszkania, foliowy worek, w którym były koperty ze skradzionymi pieniędzmi. Kryminalni odzyskali 78 860 złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments