Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Burmistrz Czechowic-Dziedzic apeluje i odwołuje

Burmistrz Marian Błachut. Fot. FB M. Błachuta

Burmistrz Czechowic-Dziedzic poinformował o nowych działaniach gminy związanych z epidemią. Kolejne wydarzenia, w tym Dni Czechowic-Dziedzic, zostały odwołane. Apeluje też do mieszkańców o ograniczenie kontaktów, bowiem w gminie już prawie sto osób jest pod kwarantanną.

– W trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii i wzrastającym ryzykiem zakażenia koronawirusem, zwracam się do Państwa z prośbą o ostrożność i dostosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice kwarantanną objętych jest już blisko 100 osób. Wielu z nas może być nieświadomymi nosicielami wirusa, bo ten nie w każdym przypadku daje takie same objawy w postaci gorączki, kaszlu czy duszności. Apeluję więc do Państwa o absolutne ograniczenie osobistych kontaktów do grona swoich domowników. Proszę unikać spotkań towarzyskich, bezpośrednich rozmów. Ten dramatyczny przebieg epidemii był dotąd obserwowany w telewizji. Dziś rozgrywa się na naszym terenie. Wykorzystajmy wszystkie dostępne możliwości techniczne, jak telefon czy komunikatory internetowe, do komunikowania się i załatwiania swoich spraw, ograniczając wychodzenie z domu, który jest dla nas najbardziej bezpieczny – prosi szef miasta.

– Podczas robienia niezbędnych zakupów proszę, o ile to możliwe, zabezpieczyć się w maseczki i jednorazowe rękawice ochronne. Proszę pamiętać o częstym i dokładnym myciu rąk oraz o dezynfekcji klamek i urządzeń, z których często korzystamy. Zastanawiajmy się nad ryzykiem, jakie dla nas i dla innych może nieść nasze zachowanie i starajmy się je ograniczyć.

Chcę Państwa zapewnić, że w Urzędzie Miejskim na bieżąco analizujemy tę kryzysową sytuację i podejmujemy kroki mające na celu ograniczenie skutków rozwoju epidemii, mając na uwadze zarówno nasze bezpieczeństwo zdrowotne, jak i ekonomiczne. Kilka dni temu podjąłem decyzję o odwołaniu organizacji imprez miejskich. W tym roku nie odbędą się zarówno Majówka Zabrzeska, Aktywny Dzień Dziecka Zapaleńcy, Dni Czechowic-Dziedzic i wiele innych cyklicznych wydarzeń. Mam nadzieję, że w obecnej sytuacji przyjmą to Państwo ze zrozumieniem.

Zdecydowałem także, że w tym roku nie podtrzymam pięknej tradycji wysyłania życzeń świątecznych z okazji zbliżającej się Wielkanocy za pośrednictwem poczty. Podjąłem taką decyzję kierując się troską o ludzi zaangażowanych w roznoszenie kartek świątecznych, aby ich dodatkowo nie narażać. Swoimi życzeniami podzielę się w formie elektronicznej oraz za pośrednictwem prasy. Bądźmy ostrożni, zdyscyplinowani i solidarni – dla dobra nas wszystkich – apeluje Marian Błachut.

Zaplanowana na jutro sesja Rady Miejskiej nie została odwołana. Zamknięto ją jednak dla osób z zewnątrz. Będzie ją można śledzić przez internet.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Gminy Czechowice-Dziedzice
mieszkaniec Gminy Czechowice-Dziedzice
3 lat temu

Panie Burmistrzu Błachut mam nadzieje, że inne ważne tematy również są wnikliwie analizowane. Gmina zamierza wydatkować ponad 300 tysięcy złotych więcej na budowę parku przy ul. Królowej Jadwigi, aniżeli gdyby nie wkradł się błąd proceduralny. Czy poinformuje pan mieszkańców, jakie działania zostały wdrożone, aby tego typu błędy można było wyłapywać wcześniej ?

Edi
Edi
3 lat temu

Dni Czechowic są w ostatnią niedzielę sierpnia, więc to raczej tylko pretekst, a jakie oszczędności dla miasta…. i na premie starczy…