Wydarzenia Oświęcim

Burmistrz Kęt ostro o nocnym posiedzeniu Sejmu! Odmawia organizacji wyborów

Fot. Krzysztof Klęczar

Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar w ostrych słowach skomentował nocne posiedzenie Sejmu, podczas którego nie tylko omawiano szczegóły tarczy antykryzysowej, ale także zmieniono prawo wyborcze. Jednocześnie odmówił przyłożenia ręki do przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich.

– Miało być solidarne, wspólne działanie dla ratowania gospodarki. Wyszła wprowadzona pod osłoną nocy zmiana prawa wyborczego. Ludzie, tak nie wolno – komentuje ostro Krzysztof Klęczar. Podkreśla, że rządzący dążą wszelkimi siłami, by wybory odbyły się w maju, wzywając samorządowców do realizowania kalendarza wyborczego. Z jego strony nie ma n to zgody. – Wczoraj przedłożono mi do podpisu zarządzenie, wskazujące z imienia i nazwiska osoby odpowiedzialne za pracę przy wyborach. Odmówiłem podpisania. Wysłałem za to do komisarza wyborczego obszerne pismo, wskazujące, że w dzisiejszych realiach nie da się zorganizować wyborów prezydenckich bez narażania zdrowia i życia Obywateli – informuje poprzez media społecznościowe kęcki burmistrz. 

Krzysztof Klęczar podkreśla, że czuje się odpowiedzialny za mieszkańców gminy, jak i urzędników. -Jako burmistrz nie przyłożę ręki do narażania ich na niebezpieczeństwo w imię chorych ambicji grupki ludzi. Bez względu na konsekwencje, jak mawiał prof. Bartoszewski, warto być przyzwoitym – przekazuje. 

96
Skomentuj

avatar
49 Komentarzy
47 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
96 Komentarzy
KętyonoKolegatrele moreleHero Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kęty
Gość
Kęty

To kiedy wybory w Kętach ??? Nie pasuje Panu POsada ???

Kolega
Gość
Kolega

Znaliśmy się dobrze z Ojcem burmistrza. To był Wspaniały Człowiek, który teraz patrząc z Nieba na poczynania Swego syna na pewno się rumieni ze wstydu

ono
Gość
ono

Nie rumieni się,ale uwzniośla.Jest z niego dumny,że tak wychował syna.

Józef K.
Gość
Józef K.

Biznes już wpadł w uzasadnioną panikę,czekam kiedy do niego dołączy reszta,to nawiedzone pospólstwo :
https://www.rp.pl/Biznes/303299962-Grzegorz-Hajdarowicz-Koronawirus-nikt-nie-chce-slyszec-prawdy.html

inżynier
Gość
inżynier

BRAWO!!! A ja odmawiam respektowania BEZPRAWNYCH przepisów o “kwarantannie, zamknięciu granic oraz o zakazie przemieszczania się! Jak rozumiem rozpoczęły się już aresztowania policjantów za przekroczenie uprawnień?

Hero
Gość
Hero

Mogę Ci załatwić darmowy wyjazd do Hiszpanii tam jest oki jeśli chodzi o swobodę poruszania sie.Polecam!

trele morele
Gość
trele morele

Sam sobie jedź,p******e pisiarski.U nas będzie za kilka dni to samo,tłumoku.

Hero
Gość
Hero

Pomyliłeś pojęcia – To Ty jesteś p*****s antypisiarski. Wrogów dobrych rozwiązań nie potrzebujemy, a załóż się że za kilka dni nie będzie u nas jak jest teraz w Hiszpanii albo Francji. No chyba że będziesz łaził po wszystkich dworcach, sklepach itp to wszystko możliwe.

trele morele
Gość
trele morele

Wierz dalej w propagandę,ze jesteśmy najlepsi,fakt są oni najlepsi w kłamstwie i klajstrowaniu rzeczywistości w tym ścieku propagandowym jakim jest telewizja za przeproszeniem publiczna, paj@cu.

Józef K.
Gość
Józef K.

Ta władza już zbankrutowała.Nie przygotowała kraju na ciężkie czasy,zadłużyła Polskę na wiele,wiele lat swym nierozumnym działaniem,aby tylko utrzymać się przy władzy.Bajka się skończyła,król jest nagi,nie ma żadnych szat na sobie.Im szybciej to do niektórych dotrze tym lepiej dla nich.Tak się kończy sen jakiś złoty.

agaton
Gość
agaton

To fajnie , przyślą komisarza , niektórzy udając przyzwoitość próbują ratować Kichawe-Końską , która i tak POparcie ma śladowe

wolny najmita
Gość
wolny najmita

Cała moc powinna być przekazana na szpitale, bo tam się będzie koncentrować teraz walka z wirusem – tłumaczy doktor Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert ds. zakażeń. – W tej chwili zacznie się katastrofa. (…) Brakuje sprzętu już teraz, na początku epidemii, a co będzie za tydzień, dwa? – pytał profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Lucky man
Gość
Lucky man

Pisiorstwo….,ale Kaczor was wykolegował,a przy okazji wszystkich.Zostawił Polskę gołą i bezbronną .Poczytajcie sobie o już trwających zwolnieniach.

Jano
Gość
Jano

Ty tempo głowo no pewnie ze wszystko przez Kaczyńskiego on sprowadził wirusa i zaczynają zwalniac …porażka skad się biorą takie tempe głowy.

baronowa Sołowiejczyk
Gość
baronowa Sołowiejczyk

Nie owija w bawełnę,gdzie ma tę zdegenerowaną pisiarską władzę.Wielkie brawa.

Jan
Gość
Jan

A sam należy do innej

Ania55
Gość
Ania55

Co to za różnica?

Hero
Gość
Hero

Zdegenerowany to był poprzedni rząd, kolejny tempy Antypisior…

Bela mi
Gość
Bela mi

Pisiorze,wam pluje w twarz Kaczor,a wy mówicie,że deszcz pada.

Ola
Gość
Ola

Słuszna decyzja.

Adam
Gość
Adam

Brawo!

Kaskagaw
Gość
Kaskagaw

Fantastyczny człowiek! To jest przykład działania z podniesionym czołem, nie na kolanach jak setki tysiecy tchórzy i oportunistow5

Adam
Gość
Adam

Żeby w gminie był taki w działaniu -marzenie

izzak
Gość
izzak

Jestem świadom że po wyborach nadal będzie rządził PieS ale jakikolwiek kij w szprychy tych oszołomów uchroni nas przed 7ydowskimi planami wobec Polski i Polaków GŁOSUJCIE NA KOGO TAM SE CHCECIE BYLE NIE NA JUDE

Jano
Gość
Jano

Twoje imię wskazuje że to Ty jesteś Żydem…kolejny “mądrze myślący Antypisior” ble

izzak
Gość
izzak

izzak-zlepek przypadkowych lub nie przypadkowych liter. izaak-imię męskie pochodzenia hebrajskiego. No toś błysnoł wiedzą dzbanie niemyty

Jano
Gość
Jano

O rety Antypisior zabłysnął, trzeba sobie to zanotowac – to był
tylko test czy wyborca z PO jest też tak tępy jak polityk:-)

Jan
Gość
Jan

Gdyby PIS zrezygnował z wyborów 10 maja od razu po pierwszych zachorowaniach to by było larum KONSTYTUCJA .Wybory będą przełożone na waszą prośbę ciemniaki tylko jeżeli po pandemi to może nawet za dwa lata?

Oko
Gość
Oko

To czemu nie rezgnuje z urzedu? Skoro sie nie zgadza. Tak byłoby uczciwe postawienie sprawy a tak pozostaje niedomówienie, ze sie nie zgadzam na pokaz ale urzedu nie oddam za nic.

Szeryf
Gość
Szeryf

Wlasnie po to zeby mogl sie nie zgodzic…

AB
Gość
AB

To zwykły lans jak w PSL

Bartek
Gość
Bartek

👏👏👏

AB
Gość
AB

Brawo Panie Burmistrzu

ono
Gość
ono

Pospólstwo nie wyczuwa,że powstał reżim z kieszonkowym dyktatorem.

Unknown
Gość
Unknown

😀 Tok myślenia przedszkolaka – teraz dostajemy kieszonkowe i budżet się ma dobrze a za PO nic nie dostaliśmy i dziura budżetowa tylko rosła. Gonić złodziei!

007
Gość
007

Zobaczysz za dwa miesiące jak będziesz wył do księżyca.

Unknown
Gość
Unknown

Buraku robi się na bieżącą korekty budżetu, a poza tym do księżyca to Ty byś już dziś wył jakby PO rządziło.

007
Gość
007

Lepiej pisiorski ćwoku naucz się jeść lebiodę,oczywiście o ile da ci się ja zdobyć.

Jan
Gość
Jan

Ale w Tobie pogardy do innych -“pospólstwo”

Ali
Gość
Ali

Najbardziej przerazające jest to, ze wyborcy pisu przestali byc samodzielnie myslacymi ludźmi. Jestescie jak sekta, zrobicie wszystko, co każe jej pezywodca, nawet jesli to wam ewidentnie szkodzi. Wszystki co, robime, cala nasza izolacja, mobiluzacja, ryzyko lekarzy i pielegniarek, ktore co dzien ponoszą. Wszystko na nic. A wy jeszcze temu pezyklaskujecie. Wyłacznie TVP i zacznijcie samodzielnie myslec, bo prezes jest tylko starych, chorym z frustracji i żądnym wladzy czlowieczkiem, a nie żadnym bogiem.

Unknown
Gość
Unknown

Komuch się odezwał.

Oko
Gość
Oko

Samodzielnie myślący lewacy w Hiszpanii i Włoszech wykażą zwłoki ciężarówkami. I ty piszesz ze wszysto w Polsce na nic… To trzeba byc ślepym i wlasnie przynależnć do sekty ktora opetana jest tylko nienawiscia do rzadu. Moze jednak wybierzesz Hiszpanie lub Włochy szczerze polecam samodzielne myślenie.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Jesteś bardzo z frustrowany tym, że w Polsce jest lepiej. Czy Ty jesteś Polakiem?

Pablo
Gość
Pablo

chyba Pan Ciekawy jest fanem TVPiS, zmień kanał i bądź ciekawy co mówią na innych…wtedy ogarnie Cię trwoga, może zrozumiesz co jest grane

Super Mario
Gość
Super Mario

Czy ktoś mi poda jakąkolwiek inicjatywę Burmistrza Kęt jaka podjal żeby przeciwdzialac Koronawirusowi (oprócz tego co zalecił rząd) czy największym jego problemem są wybory prezydenckie?jakby wybory były za tydzień lub dwa to można się tym zajmowac i przekładać a dziś do roboty panie Burmistrzu.

Czytający
Gość
Czytający

Jest drugą kadencję. Zadłużenie gminy wzrosło o 60%. Potrafi tylko gadać.

Daro
Gość
Daro

Burmistrz powinien wiedzieć że tu nie chodzi o wybory ani o wyborców, tylko o wprowadzenie stanu klęski, a raczej konsekwencje jakie za sobą niesie. Jakby komuś zależało na ludziach to sejm by się zebrał i zmienił zapis w Konstytucji i przełożyć wybory za rok, ale opozycja nigdy na to się nie zgodzi, także zanim napiszecie jakiś komentarz pomyślcie, tyle

Bogdan
Gość
Bogdan

Brawo choć jeden ma odwagę i honor.
To co się dzieje jest chore, ograniczanie wolności różne zakazy bez ogłoszenia stanu wyjątkowego jest nielegalne.

Mietek
Gość
Mietek

Kolejny mądry się odezwał….sztab kryzysowy Kidawa Błońska i Kopacz i dziś już by było gorzej niż w Hiszpanii..dziś to podobno nawet Anty Pisiory wracają z zagranicy do Polski bo wiedzą że w Europie (poza paroma wyjątkami) nie ma bezpieczniej niż w Polsce.

YOU
Gość
YOU

Ograniczony to masz umysł jełopie POwski.

Zarddin
Gość
Zarddin

Przynajmniej jeden ma honor, by uznać zdrowie i życie ludzkie za ważniejsze niż stołek i by nie mieć krwi na rękach do końca życia.

Daro
Gość
Daro

widziałeś kiedyś żeby PO przejmowało się ludźmi? a przynajmniej Polakami?

Oko
Gość
Oko

Czy burmistrz Kęt zrezygnował? Czy to tylko jak zwykle mijanie sie z prawdą

paulocoelho
Gość
paulocoelho

Jutro w TVN – będzie już pewnie nasz Niepokorny,,, Może i dobrze..

Szym
Gość
Szym

Dzięki tej zmianie więcej osób będzie mogło zagłosować… Nawet ci w domach, czyli jest to pro demokratyczne.

Piter
Gość
Piter

Tylko że trzeba 14 dni przed zgłosić że będziesz głosował korespondencyjnie a kwarantanna trrwa 14 dni kto może przewidzieć że za w wybory będzie na kwarantannie ?

Hero
Gość
Hero

Komentarz Burmistrza wygląda mi na czysto śmierdząca politykę a nie kierowanie sie rzeczywistym dobrem obywateli. Poza tym nikt nie jest idiotą żeby organizować wybory przy tylu zachorowaniach – trzeba poczekać do połowy kwietnia co się będzie dzialo, już nawet prezydent zapowiedział że wybory moga być przesuniete.

Zarddin
Gość
Zarddin

“Poza tym nikt nie jest idiotą żeby organizować wybory przy tylu zachorowaniach”

Kaczyński i Duda nie widzą problemu by organizować wybory. Ba nawet wczoraj Duda powiedział w TVP to co mu kazał Kaczyński:

W Polsce prawie 250 nowych chorych a tymczasem w TVP:

Andrzej Duda: “W Polsce chorujących jest właściwie prawie że z dnia na dzień coraz mniej. Liczę na to, że wybory prezydenckie uda się spokojnie przeprowadzić”- Gość Wiadomości, 28.03.2020.

Żywczak
Gość
Żywczak

Panie Antoni z Żywca co Pan na to? Będzie Pan dalej gadał czy zrobi jak burmistrz Kęt, facet z wielkimi jaja i?

Oko
Gość
Oko

A co zrobił burmistrz Kęt? Zrezygnował z posady czy urządził event?

Ida
Gość
Ida

Jest Pan Burmistrzem z powołania, ukłon dla Pana. Oby każdy Burmistrz brał z Pana przykład ,że życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze.

jan
Gość
jan

Podaj przykłady dobrych inicjatyw, a nie parcia na szkło

Zbigniew.
Gość
Zbigniew.

Gratuluje postawy. Tak po prostu mówiąc ma pan większe jaja od polityków opozycji z Wiejskiej.

Sebastian
Gość
Sebastian

Brawo dla Burmistrza za odwagę. Wzór dla reszty włodarzy miast i samorządów.

Kubuś
Gość
Kubuś

SUPER BURMISTRZ … reszta to przydupasy które władzy i mamonie się kłaniają.

Darek
Gość
Darek

Mieszkam w Czechowicach ale pochodzę z Ket…. Brawo dla pana burmistrza . Pozdrawiam

Tomasz
Gość
Tomasz

Szacunek dla Pana Burmistrza

Łukasz
Gość
Łukasz

Lipa z tymi wyborami… Dlaczego tego po prostu na jesień nie przeniosą ?

Zarddin
Gość
Zarddin

Bo im więcej ludzi może zagłosować tym mniej PiS głosów zdobędzie. Teraz na fali emocji chcą wygrać nie jak będzie po pandemii i ludzie zaczną ich rozliczać z braku sprzętu w szpitalach. Boją się też przegranej w przyszłości. Wolą zrobić wybory teraz, bo wtedy, aby PiS nie wygrał reszta społeczeństwa musiałaby narazić swoje życie i zdrowie i życie i zdrowie innych oddając głosy przeciwko nim, a aby PiS wygrał wystarczy, że osoby wyprane propaganda pójdą i zagłosują nie wiedząc nawet że ryzykują życiem i zdrowiem swoim i swoich rodzin. PiS jest gotowy na to, by ich żelazny elektorat umarł za… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Z tego co mi się wydaje to mają to być wybory prezydenckie a nie parlamentarne ….

Agnieszka
Gość
Agnieszka

GRATULACJE WIELKI SZACUNEK ZA ODWAGĘ POWIEDZENIA OTWARCIE NIE.Brawo widać ze zdrowie ludzi jest dla niego ważniejsze niż wybory.Brawo.Dziękuję ze są jeszcze tacy ludzie.

Krzyś
Gość
Krzyś

Znalazłem ten artykuł na Facebook. Nie jestem mieszkańcem Kęt, mimo to chciałem pogratulować odwagi Panu Burmistrzowi.
Wydaje mi się, że nie ważne czy jesteśmy po lewej czy prawej stronie, jeśli działamy dla dobra nas wszystkich w oparciu o własne wartości. Niestety nasz rząd objął drogę podziału, strachu, nienawiści nawet.
Więc, mniejsza o moje poglądy, Pan Klęczar swoim zachowaniem zwrócił uwagę na ważny problem, każdy powinien się mu przyglądać.
W moich oczach jest Pan teraz naturalnym autorytetem, dziękuję za przykładne zachowanie!

Gratuluje Wam mieszkańcy Kęt. Wspierajcie się nawzajem.

Imię
Gość
Imię

Co innego może opozycja zrobić jak nie zamieszanie. PSL już dawno powinien zniknąć z mapy politycznej bo rolnictwem to akurat najmniej się zajmują. Wybory może będę, a może nie. Poczekamy zobaczymy jaka będzie sytuacja więc burmistrz niech nie będzie taki do przodu.

Normalny
Gość
Normalny

Gościu, ględzisz. Nie masz nic do powiedzenia konstruktywnego to nie pisz.

Imię
Gość
Imię

Ty się za to wysiliłeś w swoim wpisie na wyżyny intelektualne.

Pytający
Gość
Pytający

Bo co???

Zarddin
Gość
Zarddin

W Polsce prawie 250 nowych chorych a tymczasem w TVP:

Andrzej Duda: “W Polsce chorujących jest właściwie prawie że z dnia na dzień coraz mniej. Liczę na to, że wybory prezydenckie uda się spokojnie przeprowadzić”- Gość Wiadomości, 28.03.2020.

Także PiS jest gotowy na to, by ich żelazny elektorat umarł za nich jeśli trzeba byleby tylko utrzymali się przy władzy.

Luc
Gość
Luc

Przypomnijcie sobie jak Tusk nazwał tych,ktorzy bez patrzenia na skutki społeczne prą do majowych wyborów. |I oczywiście miał rację !

Stachu rzecze
Gość
Stachu rzecze

Emocje, emocje. Trzeba stale kopać w klatkę z małpami, by był ruch w interesie. Żeby wyborcy myśleli, że wiele od nich zależy, a już dawno temu Stalin o demokracji mówił, że jeszcze ważniejsze od tego, kto liczy głosy (zwłaszcza te „nieważne”), jest to, kto przygotowuje alternatywę dla wyborców. A po czym poznać alternatywę przygotowaną prawidłowo? Po tym, że bez względu na to, który kandydat wygra wybory – będą one wygrane. Przez ostatnie 30 lat zawsze wybory były zawsze wygrane, bo nikt nie próbował pozostałości komuny rozliczać.

Kika
Gość
Kika

Panie Krzysztofie-dziękujemy!!!

Krystian
Gość
Krystian

BRAWO!!!!

Mariusz
Gość
Mariusz

Jaki wspaniały akt odwagi! Ten człowiek wlał we mnie nadzieję, że “Jeszcze Polska nie zginęła!” A dokładniej, nie stała się już cała folwarkiem p.Kaczyńskiego!

Ja
Gość
Ja

Idiota

40i4
Gość
40i4

Brawo! kropla po kropli musimy skruszyć ten partyjny beton!

Ja
Gość
Ja

d***l

Joanna
Gość
Joanna

Brawo za odwagę i zdrowy rozsądek !!!! Dziękujemy.

maurycy
Gość
maurycy

Pan Burmistrz przypomniał sobie o OBYWATELACH, już o nie klientach, petentach a najłagodniej interesantach- jest postęp!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Z “asortymentu” klient, petent, interesant wybierz co chcesz. Ja wybieram “poddany”, łagodniej “nic nie może”. Dotyczy urzędu z jaśnie rządzącymi.

NN
Gość
NN

Pod osłoną nocy pracują setki tysięcy ludzi w tym kraju więc co dziwnego w tym, że posłowie posiedzieli sobie do rana w pracy? Jest jakaś różnica czy uchwalą to w dzień czy w nocy? Ale brzmi to groźniej więc jest używane.

PP
Gość
PP

Żadnen to argument. Fakt jedt taki, że pod pozorem uchwalenia tarczy oszukali nas wszystkich zmieniając prawo wyborcze. Żałosne to jest. Żałosne.

Normalny
Gość
Normalny

Kto umie czytać i rozumuje ten wie co się w nocy wydarzyło. A kto słucha propagandowego tvpis to myśli, że władza tak mu dobrze zrobiła.

Czekam
Gość
Czekam

Wytłumacz ciemnemu ludowi co taki oświecony jak ty człowiek wyczytał i zrozumiał z tego co się wydarzyło w nocy.

Ja
Gość
Ja

Idiota

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Odpowiedzialność za swoich mieszkańców, urzędników po co? Odpowiedzialność weźmie Warszawa.

Michał
Gość
Michał

Brawo Ty !!!!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Ilu takich przyzwoitych włodarzy będzie miało odwagę? Koronawirus szaleje, urzędy gmin są zamknięte ale w BIP ukazują się nowe zarządzenia włodarzy dot. aktualności wyborów. Petentów nie obsługują ale mają czas na tworzenie tego typu zarządzeń. Odpowiedzialność za mieszkańców? A po co?