Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Burze z gradem, silny wiatr, podtopienia… i upał

Grafika: IMGW

Meteorolodzy przestrzegają dziś przed wyjątkowym nagromadzeniem pogodowych kaprysów. We znaki da się nie tylko upał, bo ponadto burze z gradem i porywisty wiatr. Należy przygotować się także na ryzyko podtopień.

– Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć okresami silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od 11.00 do 17.00.

Meteorolodzy wydali także ostrzeżenie hydrologiczne niemal dla całego regionu, dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody. – W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych – powiadomił synoptyk Przemysław Plewa. Prawdopodobieństwo tej prognozy oszacowano na 65 proc. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od 11.00 do 20.00.

Ciągle obowiązuje ostrzeżenie przed upałem. Dziś termometry w cieniu mogą pokazać aż 31 stopni Celsjusza.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ogórkowo
ogórkowo
1 miesiąc temu

Nie wierzę, nie dostałem alertu na telefon. Małe prawdopodobieństwo 65 %, małe widełki godzin obowiązywania ostrzeżenia.