Porady i inspiracje

Leki homeopatyczne – na czym polega ich sekret?

Leki homeopatyczne zdobywają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Są polecane przez farmaceutów, położne, pielęgniarki i lekarzy. Doceniają je także pacjenci, wśród których są ludzie z każdej grupy wiekowej. Homeopatia cieszy się uznaniem zwłaszcza w środowisku osób interesujących się medycyną naturalną.

Wielu pacjentówten rodzaj terapii zna jednak tylko ze słyszenia i nie wie, na czym dokładnie ona polega. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak działa homeopatia i kiedy warto ją stosować.

Granulki homeopatyczne – działanie

Podstawowe reguły homeopatii zakładają używanie substancji, które w dużej ilości mogłyby wywołać chorobę. Podaje się je jednak w maksymalnym rozcieńczeniu, co prowadzi do pobudzenia naturalnych zdolności obronnych organizmu. Nie występują przy tym skutki uboczne. Poprzez terapię homeopatyczną dąży się do przywrócenia równowagi wewnętrznej organizmu i jego wzmocnienia.

By taka terapia była skuteczna, kluczowe jest dobranie leków do danej osoby i dręczącej ją przypadłości. Niezbędna jest zatem wizyta u doświadczonego homeopaty, dobrze znającego się na preparatach.

Wywiad prowadzący do dopasowania tabletek homeopatycznych uwzględnia wszystkie charakterystyczne objawy danego pacjenta, takie jak:

  • potliwość,
  • pragnienie,
  • gorączkowanie,
  • ogólnie samopoczucie,
  • alergie,
  • bezsenność,
  • bóle.

W przypadku przewlekłych dolegliwości homeopata uwzględnia w wywiadzie także rytm dobowy pacjenta, jego styl życia i skłonności. Właściwie dobrany preparat ma kompleksowe, holistyczne działanie. Jego zażywanie prowadzi do poprawy stanu pacjenta.

Rodzaje leków homeopatycznych

Leki homeopatyczne podzielić można na te pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Większość preparatów bazuje na świeżych, hodowlanych lub dziko rosnących roślinach. Zwierzęta z których wytwarza się preparaty lecznicze muszą pochodzić z certyfikowanych i kontrolowanych źródeł. Część leków homeopatycznych zawiera pojedyncze pierwiastki lub sole (np. złoto lub siarkę).

W celu wyprodukowania preparatu sporządza się specjalne wyciągi na bazie wody, alkoholu lub laktozy. Substancje następnie poddaje się rozcieńczaniu. Leki dopuszczone do sprzedaży posiadają stosowne ekspertyzy i dokumentację. W Polsce organem kontrolującym rynek leków homeopatycznych jest Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna.

Nie ma żadnych konkretnych przeciwwskazań do stosowania homeopatii, zwłaszcza, jeśli jest to terapia towarzysząca konwencjonalnego leczeniu. Nie występują również efekty uboczne prowadzenia terapii.

Gdzie kupić leki homeopatyczne?

Lek homeopatyczny wskazany przez specjalistę najlepiej jest kupić w sprawdzonej aptece, takiej jak https://www.apteka-melissa.pl/. Znajdziesz tam największy wybór i ceny. Preparaty są szczegółowo opisane i pochodzą z zaufanego źródła. Zakupy u wyspecjalizowanego sprzedawcy pozwalają zaopatrzyć się w bezpieczne i przebadane środki. Z łatwością wyszukasz konkretny preparat, wpisując jego nazwę w wyszukiwarkę, lub korzystając z wygodnych filtrów. Porównasz również ceny różnych produktów.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments