Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Burzowo nad Podbeskidziem. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują do rana

Fot. Pixabay.com

Nad Podbeskidziem od kilku godzin przechodzą lokalne burze. Głównym zagrożeniem są ulewne opady deszczu, czasami drobny grad. Porywy wiatru wynoszą około 70 km/h. Grzmieć i padać będzie przez większość dnia. Strefa burz przemieszcza się z południowego-wschodu na północny-zachód. Do wczesnych godzin rannych 21 sierpnia obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dla powiatów cieszyńskiego i bielskiego oraz Bielska-Białej, w ostrzeżeniach meteorologicznych, prognozowane są burze, którym miejscami mogą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu, od 30 mm do 40 mm, lokalnie nawet do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Możliwe jest miejscowe pojawienie się gradu. W powiatach żywieckim, suskim, wadowickim i oświęcimskim jest mowa o burzach i ulewnych opadach deszczu, do 60 mm, lokalnie 90 mm, porywach wiatru do 80 km/h, lokalnie nawet do 90 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Opady deszczu mogą powodować gwałtowne wzrosty stanów wód, a w niektórych przypadkach możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych…

google_news