Wydarzenia Wadowice

Busem przez gminę

Fot. PKS w Pszczynie

W najbliższy poniedziałek, 8 listopada z przystanku autobusowego obok Urzędu Gminy w Tomicach wyruszy na trasę bezpłatny bus.

Linię (pięć kursów dziennie) obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pszczynie. Początek trasy przy UG w Tomicach. Kolejne przystanki: Tomice-Skrzyżowanie, Radocza I, Radocza-Szkoła, Radocza-Osiedle Pętla, Radocza-Derpowizna, Radocza-Wieś, Radocza-Park, Radocza-Szkoła, Radocza I, Tomice-Skrzyżowanie.

Pieniądze na transport publiczny gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dotacja 8 100 złotych pozwoli utrzymać linię do końca bieżącego roku.

navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
2 lat temu

Jest to w BIP, 1 lutego br. Przewodniczący Rady Gminy zgłosił interpelację na piśmie, że została zawieszona komunikacja z Radoczy i aby przywrócić. Trzeba głębiej wejść w temat, panie redaktorze, a nie tylko powielić ogłoszenie które jest zamieszczone na gminnej stronie internetowej.

Waldek
Waldek
2 lat temu

Kto dziś w gminach wiejskich funduje bezpłatne przejazdy?

Waldek
Waldek
2 lat temu

Proszę jeszcze napisać jak długo Radocza była bez komunikacji. Do końca bieżącego roku czyli niecałe 2 miesiące i co dalej? Tu nie chodzi o to aby komunikacja była bezpłatna ale aby była regularna, bez przerw.