Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rzuciłeś albo chcesz rzucić papierosy? Podziel się z nami swoją historią!

18 listopada to „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Na świecie obchodzi się go od blisko 50 lat. W Polsce w tym roku mamy jego okrągłą, 30-stą rocznicę.

Z tej okazji zapraszamy byłych i obecnych palaczy papierosów do podzielenia się swoją historią: jak rzuciliście papierosy albo jak chcecie to zrobić?

Zainspirujcie innych i pokażcie światu, że jesteście bohaterami walki o zdrowie Wasze i Waszych bliskich!

Międzynarodową akcję rzucania palenia papierosów sprowokował w 1974 roku dziennikarz Lynn Smith, redaktor lokalnej gazety Monticello Times w Stanach Zjednoczonych. Zachęcał Amerykanów do rozstania się z papierosami choćby na 1 dzień. Nagrodą dla tych, którzy podjęli to wyzwanie, było opublikowanie ich zdjęć na pierwszej stronie gazety. Na okładkę trafiło aż 300 osób, które przestały palić papierosy. Po miesiącu znaczna część z nich już nie wróciła do palenia.

Idąc tym tropem, ogłaszamy nasz lokalny konkurs! Zachęcamy wszystkich obecnych i byłych już palaczy do podzielenia się inspirującymi historiami ich walki z papierosami. Jeśli rzuciliście już papierosy albo chcecie to zrobić właśnie teraz – koniecznie do nas napiszcie. Opiszcie nam, co Wam pomogło lub jaki macie plan, aby tego dokonać i podeślijcie nam swoją historię na adres mailowy: [email protected] Spośród nadesłanych przez Was historii wybierzemy pięć, które opublikujemy na naszych łamach. Zdjęcie autora zwycięskiego zgłoszenia zostanie opublikowane na łamach naszego portalu.

Wiemy, że zerwanie z nałogiem wymaga ogromnej determinacji. Dlatego chcemy Wam wynagrodzić Wasze próby i sukcesy. Zwycięzca otrzyma voucher do SPA o wartości 500 zł. Dla pozostałej czwórki wyróżnionych mamy vouchery o wartości 100 zł.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu, dostępnym TUTAJ.

Bądźcie inspiracją dla innych!

Materiał partnerski

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
1 rok temu

O to ja polecę moją metodę – może komuś to pomoże, zainspiruje do pozytywnych zmian. bo rzucić warto. wolność jest na wagę złota. a co do mojej metody to były to filmy motywacyjne RESET 33 . one mi pomagały rzucić, utwierdzić się w tym, że jest to możliwe. gdy dopadała mnie słabość jeszcze raz filmy oglądałam

Ali
Ali
2 lat temu

15 lat paliłam. Ludzie! Nawet sobie nie zdajecie sprawy że można rzucić palenie bez tabletek, bez stresu, bez głodu nikotynowego, bez męczarni! Kiedy ten “Sposób” poznałam byłam sceptycznie nastawiona na rzucenie fajek. Ale kiedy zaczęłam czytać w internecie że ludzie przestawali palić nawet po 30 latach, że zucili po 5 latach, że rzucili po 10 latach, że nie palą od miesiąca, że nie palą od roku, że nie palą od trzech lat.. wystraszyłam się. Naprawdę wystraszyłam się że to działa. I co? Ja też rzucę? O tak sobie? No ok, więc spróbowałam tego sposobu. Właściwie to ten ” Sposób” wręcz… Czytaj więcej »

Zdrowy czlowiek
Zdrowy czlowiek
2 lat temu

Ja poprostu rzuciłem palenie na 18 urodziny i to było moje postanowienie które spełniłem mam 32 lata i nie pale i nie przeszkadza mi nawet jak ktoś przy mnie pali mam bardzo silną wolę jak coś postanowię to tego się trzymam pozdrawiam

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Chyba nie masz kobiety z tą silną wolą :). Ja mając 18 lat paliłam i piłam różności z ciekawości.

Dziadek
Dziadek
2 lat temu

Po 40 latach nałogowego palenia po co najmniej 20 szt. dziennie nagle stwierdziłem, że dłużej finansował rządu nie będę i jednego dnia rzuciłem to świństwo raz na zawsze. Nie palę już 10 lat, nie potrzebowałem żadnych pseudo wspomagaczy, wystarczy mieć motywację, najlepsza finansowa. Za wartość paczki papierosów można kupić kilogram kotletów albo 7 piw i co wy na to?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Dziadek

Ja tam bym odkładała na lepsze auto. Ale czemuś ciągle jeżdżę gorszym.