Lider ma się dobrze! Trzyniec znów na zwycięskiej ścieżce

5 listopada w WERK Arenie Oceláři Trzyniec podejmowali Rytíři Kladno. Nawet Jaromír Jágr i Tomáš Plekanec, żywe legendy czeskiego hokeja nie pomogły gościom w zdobyciu choćby jednego punktu. Czerwono-biali po bardzo dobrej grze pokonali rywali 2:0.

W pierwszej tercji bramki nie padły. Mimo kilku dobrych szans z obu stron zarówno Marek Mazanec (Oceláři), jak i Landon Bow (Rytíři) nie dali się pokonać. Kibice gola zobaczyli dopiero w 32. minucie gry, gdy grający w przewadze gospodarze “rozklepali” obronę z Kladna. Andrej Nestrašil wyłożył krążek a Martin Růžička posłał go do siatki. Drugi gol też padł podczas przewagi, ale… drużyny przyjezdnej. W 53. minucie grający w osłabieniu Oceláři wyprowadzili kontrę, którą sfinalizował Patrik Hrehorčák. Wygrana lidera umacnia go na pierwszej pozycji w tabeli Tipsport Extraligi. Kolejny mecz już w niedzielę o godz. 15:00 a rywalem będzie Vítkovice Ostrawa.