Porady i inspiracje

Buty na siłownię – jak wybrać najlepszy model?

Trening na siłowni wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z aspektów, które w największej mierze wpływają na komfort podczas ćwiczeń, ryzyko kontuzji oraz osiągi jest z całą pewnością obuwie. Co warto wiedzieć o jego doborze? Jak kupić buty, które rzeczywiście okażą się wsparciem w czasie treningów? Wyjaśniamy to w nowym artykule.

Buty treningowe, crossfitowe, do podnoszenia ciężarów i fitness – jaki typ wybrać do danej aktywności?

Warto zacząć od kwestii zdecydowanie najważniejszej, czyli rodzaju treningu. Innych butów będziemy potrzebować podczas intensywnego treningu cardio, innych też do uprawiania sportów siłowych. W pierwszym przypadku, jako że najczęściej odbywa się on na bieżni, najlepiej sprawdzą się buty do biegania. Na trening fitness lub crossfit najlepiej jest zaś wybrać dedykowane tym aktywnościom obuwie na siłownię. Podobnie sprawa wygląda w przypadku podnoszenia ciężarów i podobnych dyscyplin.

Buty treningowe męskie. Który model zapewni najlepszą swobodę ruchów i odpowiednią wentylację?

Wybierając buty sportowe, należy kierować się przede wszystkim ich wygodą. Jeżeli obuwie nie zapewni nam swobody ruchów oraz właściwej wentylacji, podczas treningu będziemy odczuwać duży dyskomfort, co może negatywnie wpłynąć na nasze wyniki. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy podeszwa i cholewka wykonane są z elastycznych materiałów. Równie ważne są wstawki z siatki zapewniające odpowiednią przewiewność.

Obuwie na siłownię – jakie znaczenie ma konstrukcja podeszwy? Która będzie lepsza – twarda czy miękka podeszwa?

O ile buty do biegania muszą mieć świetną amortyzację, to w przypadku butów do sportów siłowych lub ćwiczeń jest ona nie tylko niepotrzebna, ale też nawet niebezpieczna – zwiększa bowiem ryzyko kontuzji. Warto więc wyposażyć się w kilka par obuwia – każda do innego typu treningów.

Męskie buty treningowe – jak wybrać odpowiedni rozmiar? Najważniejsze wskazówki

Dobre buty na siłownię nie tylko muszą być wysokiej jakości. Ogromne znaczenie ma też ich dopasowanie do naszej stopy. Zbyt luźne buty mogą przyczynić się do powstawania otarć, za ciasne sprawią, że trening stanie się katorgą. Dlatego przed zakupem koniecznie należy przymierzyć daną parę – umożliwiają to nawet sklepy internetowe.

Obuwie treningowe – wysokie czy niskie? Jaki typ butów lepiej sprawdzi się podczas treningów?

Ostatnia, choć wcale nie najmniej ważna kwestia to wysokość cholewki. Buty na siłownię męskie dostępne są w wariantach niskich i wysokich. Te drugie polecane są przede wszystkim do sportów siłowych – stabilizują kostkę pod dużym obciążeniem i zapobiegają jej kontuzjom.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments