Sport Sucha Beskidzka

Były medale, są nagrody

Fot. UG w Stryszawie

Lutowe lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Toruniu były dla zawodników UKS Bieganie.pl Stryszawa niezwykle udane. Obok ich znakomitego występu nie przeszedł obojętnie wójt gminy Rafał Lasek, który nagrodził nie tylko sportowców, ale i ich szkoleniowca.

W Toruniu po złoty medal w skoku w dal sięgnął Kamil Wajdzik, okraszając sukces rekordem życiowym (6,78 m). Brązowy medal w biegu na 200 metrów wywalczył Jakub Pietrusa, uzyskując bardzo dobry rezultat (22,25 s.).  Bardzo dobrze zaprezentował się także Maciej Sikora, którego w biegu na 1000 metrów sklasyfikowano na 19. miejscu.

Trzeba przy tym pamiętać, że występy na mistrzostwach Polski i wywalczone na nich medale to nie jedyne sukcesy jakie w ostatnich miesiącach święcili podopieczni Rafała Kukli. Pokaźną ilość medali wywalczyli także na mistrzostwach województwa, mitingach i zawodach szkolnych.

W czwartek na zaproszenie wójta gminy zawodnicy i trener gościli na sesji Rady Gminy. Włodarz Stryszawy przekazał im listy gratulacyjne i wręczył nagrody pieniężne. Wraz z występującą w imieniu radnych przewodniczą Rady Gminy Krystyną Wajdzik życzył dalszych owocnych występów na arenach krajowych i zagranicznych, a także zdrowia, które nie tylko dla sportowców jest najważniejsze.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments