E-edukacja Oświęcim

Nie tylko pedałowali

Fot. KPP w Oświęcimiu

W hali sportowej w Brzeszczach i Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu odbyły się eliminacje powiatowe do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych od 10 do 12 lat oraz powyżej 12 lat.

Pierwsza część turnieju powiatowego odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu.  Zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także test z pokonywania skrzyżowań. Druga część turnieju odbyła się w hali sportowej w Brzeszczach. Tam zawodnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji, pod fachowym okiem ratowników medycznych Anny Sołek i Andrzeja Dziędziela, zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas specjalnie przygotowanej symulacji.

W obu kategoriach wiekowych najlepszymi znawcami przepisów w ruchu drogowym oraz najlepszymi umiejętnościami w zakresie jazdy na rowerze wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. Wysokie drugie miejsce zajęły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej z Podolsza, natomiast trzecie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły w Porębie Wielkiej.

10 – 12 lat:
I miejsce:  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przeciszowie (Aleksandra Sałaciak, Michał Kozioł, Natalia Rusin oraz Hubert Rapka,  Małgorzata Matyja – opiekun)
II miejsce:  Szkoła Podstawowa  w Podolszu (Dawid Dżyżdżyk  Patryk Matyja Paulina Polanek Julia Folusz,  Beata Urbańczyk – opiekun)
III miejsce:  Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej (Monika Borowczyk, Weronika Borowczyk, Wiktor Bieniecki, Kacper Hałatek, Urszula Mitoraj – opiekun)

Powyżej 12 lat:
I miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie (Filip Momot, Joachim Wojtaszczyk,  Dawid Nikliborc,  Małgorzata Matyja – opiekun)
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Podolszu (Piotr Kurzak, Aleksandra Sajdak, Sebastian Kubas, Beata Urbańczyk – opiekun)
III miejsce: Szkoła Podstawowa  w Porębie Wielkiej (Jakub Filip,  Gabriela Kwaczała,  Marcel Wądrzyk, Urszula Mitoraj – opiekun)

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments