Wydarzenia Bielsko-Biała

„Cafe Maria” BCK w nowej odsłonie. Uroczystość uświetni koncert Urszuli Dudziak

Koncert Urszuli Dudziak będzie ukoronowaniem uroczystej prezentacji odnowionej kawiarni „Cafe Maria” w Bielskim Centrum Kultury.

Urszula Dudziak wystąpi w BCK 19 września o 18.00. Już teraz kończą się bilety na koncert słynnej wokalistki jazzowej pochodzącej z Bielska-Białej. Jej projekt, który niebawem usłyszymy, nosi tytuł „80 lat dookoła świata. Wiek to tylko liczba”.

– Można byłoby się rozpisywać o sukcesach artystycznych Urszuli Dudziak, o jej dorobku, scenach dzielonych z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem czy Stingiem. Można by było wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną. Można by było… ale muzyka, to tylko cześć Urszuli Dudziak. Kobiety, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, jest youtuberką i najlepszą gawędziarką na świecie. Swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami i anegdotami o legendach światowego jazzu czaruje od lat – w ten barwny sposób do udziału zachęcają organizatorzy.

W Bielsku-Białej Urszula Dudziak zaprezentuje największe przeboje, a jej wyjątkowy głos uświetni uroczystość otwarcia kawiarni, która jest nieodłączną częścią Bielskiego Centrum Kultury od samego początku jego istnienia. Jej nazwa – wskazują w BCK – upamiętnia naszą wybitną artystkę, Marię Koterbską, która wniosła niezwykły wkład w rozwój bielskiej sceny artystycznej. Początki kawiarni sięgają 1981 roku, a od tamtej pory przeszła liczne metamorfozy. Obecnie odbywają się tu bankiety, wystawy i możliwa jest organizacja cateringu zewnętrznego.

– Przez lata kawiarnia była miejscem spotkań, rozmów i inspiracji dla widzów, artystów oraz mieszkańców Bielska-Białej. Chętnie odwiedzają ją widzowie, ale także artyści. Aby sprostać oczekiwaniom gości i zapewnić odpowiednią atmosferę dla kulturalnych wydarzeń, przeprowadzono w jej wnętrzu prawdziwą rewolucję. Nowa aranżacja zachwyca swoim wyjątkowym stylem, który łączy elementy retro z nowoczesnością. Wnętrze wypełniły ciepłe kolory, które tworzą wyjątkowy nastrój. Zmieniła się również strefa zamówień, a całości dopełnił niebieski bar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To idealne miejsce, aby cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy czy też sernikiem, z wypieku którego słynęła sama Maria Koterbska – zdradzają w instytucji kultury.

google_news