Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Centrum handlowe Atut już otwarte!

Centrum handlowe Atut w Suchej Beskidzkiej od dziś jest już otwarte, a mieszkańcy mogą robić zakupy w takich sklepach, jak m.in. Media Expert, Action, Pepco, Martes Sport, Kaes, drogeria Kosmyk czy piekarnia Bella. Wkrótce otwarty zostanie również pierwszy w mieście Lidl.

Centrum Atut przy ul. Mickiewicza to największy obecnie obiekt handlowy w Suchej Beskidzkiej oraz w promieniu kilkunastu kilometrów. W dwóch budynkach znajduje się kilkanaście sklepów. Od dziś otwarte są już Media Expert, Action, Martes Sport, Pepco, Kaes, drogeria Kosmyk, piekarnia Bella, sklep optyczny Optilux oraz kantor. W ciągu najbliższych tygodni otwarty zostanie natomiast pierwszy w mieście Lidl, a wiosną restauracja. – W centrum znalazły się sklepy, których nie ma w okolicy, dlatego liczymy, że będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group, właściciela sieci centrów handlowych Atut

Centrum Atut wyróżnia się nie tylko ofertą handlową, ale również architekturą. Powstało w miejscu, gdzie w przeszłości działały m.in. browar, roszarnia czy Zakład Winiarski, dlatego KG Group przy współpracy z miastem i konserwator zabytków zdecydowało się m.in. na odbudowę wieży dawnego browaru. – Zależało nam na połączeniu nowoczesności z zachowaniem wyjątkowego charakteru miejsca. Myślę, że nam się to udało i dzięki temu Atut nie jest tylko kolejnym centrum handlowym, ale stał się obiektem, który dobrze wpisuje się w tradycję miasta – mówi Krzysztof Gaczorek.

Pierwotnie centrum Atut miało zostać otwarte na przełomie lata i jesieni. – Przez większość czasu wszystko przebiegało zgodnie z planem, ale termin otwarcia musiał zostać przełożony z niezależnych od nas przyczyn. Miało to związek między innymi z przekładem infrastruktury gazowej czy potrzebą dodatkowego zabezpieczenia piwnic starego browaru – wyjaśnia prezes KG Group.

Poza Suchą Beskidzką KG Group jest właścicielem 10 innych centrów handlowych Atut – 7 w Krakowie, a także Bełchatowie, Pruszkowie i podkrakowskich Węgrzcach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasio
Jasio
5 miesięcy temu

a czy zostało poświęcone przez klechę ???

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Szkoda zabytków które stały w tym miejscu.

żałuj
żałuj
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Ile to zabytków stało w tym miejscu, podszywacz?, konserwator zabytków zgodził się rozebrać. Kto te zabytki by uświetniał w bidnej Suchej Beskidzkiej?, będzie odbudowana wieża browaru dzięki pieniądzom KG Group.