Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ceny prądu: Kto się spóźni, zapłaci więcej

Fot. z serwisu Pixbay

W poniedziałek (29 lipca) o północy mija termin złożenia oświadczenia, które pozwoli na zachowanie cen energii elektrycznej na dotychczasowym poziomie. Obowiązek ten dotyczy wszystkich tzw. odbiorców końcowych. Oświadczeń nie muszą jednak składać gospodarstwa indywidualne.

Obowiązek złożenia oświadczenia wymusza ustawa o cenach prądu, która obowiązuje od 29 czerwca tego roku. W oświadczeniu odbiorca musi potwierdzić swój status. Przykładowo, szpital musi wykazać, że jest szpitalem, podobnie wszystkie mikro i małe firmy. Oświadczenia można składać pisemnie w punktach obsługi klienta. Inna droga to wysłanie wypełnionego druku e-mailem na adres sprzedawcy prądu.

Według ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, od 1 lipca zamrożenie cen prądu obejmie około 1000 placówek szpitalnych, ponad 60 000 instytucji sektora finansów publicznym (w tym gminy) oraz 1,9 mln mikrofirm i 57 000 małych firm. Ceny nie wzrosną też dla 15,1 mln gospodarstw domowych.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twój oszust u władzy
Twój oszust u władzy
4 lat temu

Zamrożenie …? Bujda na resorach! WYSOKO OPROCENTOWANA POŻYCZKA NA CZAS DO WYBORÓW… a po wyborach drogi, a nie za “mondry”, suwerenie oddasz wszystko w podwójnej wysokości z nawiązką!

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Szaleństwo Majki Skowron. Ładnie to obrazuje zdjęcie. Jak długo zamrożenie, do wyborów a może do końca roku? W ilu placówkach ceny wzrosły?