Wydarzenia Cieszyn

Certyfikaty “Działaj Lokalnie” powędrowały do grantobiorców

W minioną środę Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej po raz kolejny rozstrzygnęło Konkurs Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wręczono certyfikaty potwierdzające otrzymanie dotacji w ramach programu “Działaj Lokalnie”. Grantobiorcami zostało trzynaście grup pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu cieszyńskiego.

Trzy wyróżnione dotacjami projekty pochodzą od mieszkańców Gminy Goleszów.

Grupa „Folklor inspiruje” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Goleszowie zrealizuje projekt „Muzyczna przygoda z folklorem – kontynuacja podróży”. Dzięki pozyskanym funduszom, miejscowe chóry nagrają płytę z utworami ludowymi Śląska Cieszyńskiego, które w minionym stuleciu zebrał jeden z mieszkańvów gminy. Będzie to kontynuacja działań dzięki którym powstała publikacja „Pieśni ludowe ze zbiorów Pawła Pustówki”.

Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa otrzymało środki na realizację inicjatywy „Święto sąsiada”. Polegać ona będzie m.in. na przeprowadzeniu polsko-ukraińskich warsztatów kulinarnych oraz zorganizowaniu w dzięgielowskim zamku koncertu muzycznego.

fot. Sylwia Cieślar – wójt Gminy Goleszów, Facebook

Ochotnicza Straż Pożarna z Kozakowic, w ramach swojego zadania „Sprawność to moja siła”, przygotuje strażacki tor przeszkód dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na którym szkolić się będą młodzi adepci pożarnictwa.

Na rzeczone projekty, które będą realizowane na terenie Gminy Goleszów, operator konkursu przeznaczy dotacje w wysokości 13 tys. zł.

Gminę Goleszów wyróżniono  także za działania na rzecz wspierania lokalnych społeczników, w realizacji inicjatyw dla dobra wspólnego.

Dotacje w ramach programu „Działaj Lokalnie” możliwe są dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w imieniu której działania prowadzi Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, z prezes Sławomirą Godek na czele, które przygotowało konkurs grantowy.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ważność
ważność
5 dni temu

Jakaż to jest ważność certyfikatów, że wymienia się na pierwszym miejscu, w tytule? Ważniejsze, że otrzymali granty, a certyfikat zwykły papier.