Sport Cieszyn

Charytatywne bieganie w Skoczowie. NoToKaplica! (ZDJĘCIA)

Za nami III Skoczowski Bieg Ekumeniczny NoToKaplica. Na trasach prowadzących przez Kaplicówkę spotkało się kilkudziesięciu biegaczy. Wydarzenie miało również charytatywny charakter…

Start i meta biegu znajdowały się przy parafii ewangelicko-augsburskiej Św. Trójcy w Skoczowie, która jest głównym organizatorem ekumenicznego biegu, a współpracuje z nią parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko, który wraz z proboszczem skoczowskiej parafii ewangelickiej, ks. Alfredem Borskim, powitał uczestników sportowej imprezy.

III Skoczowski Bieg Ekumeniczny odbył się w trzech kategoriach – rodzinnej liczącej 2,5 km, nordic walking na trasie 6,5-kilometrowej oraz w biegu głównym, w którym do pokonania było 8 km. W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na rehabilitację 4-letniego Franciszka Mendrocha. Mały mieszkaniec Skoczowa zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a, rzadką chorobą genetyczną, prowadzącą do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni.

Autorką fotoreportażu jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments