Wydarzenia Bielsko-Biała

Chcą zostać z dzieckiem. Apel rodziców

#zostańzemną

W sieci pojawił się apel do Ministra Zdrowia w sprawie zapewnienia dzieciom opieki rodziców podczas pobytu szpitalu. Także w stanie epidemii.

– Z całej Polski docierają do nas coraz bardziej niepokojące informacje o łamaniu prawa naszych dzieci do obecności przy nich rodziców podczas hospitalizacji – pisze Monika Sajkowska, prezes Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.  – Na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć, który szpital pozwoli nam być z dzieckiem, a który nie, ponieważ zależy to od decyzji dyrekcji szpitala.

Autorzy apelu utrzymują, że do takiego zakazu doszło w ostatnim czasie między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Dzięciecym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

– Restrykcje wprowadzane obecnie przez niektóre szpitale w imię przeciwdziałania epidemii przekreślają te zdobycze. Jesteśmy świadomi, że szpitale mają możliwość podejmowania takich kroków, jednak przy braku wytycznych na poziomie krajowym, wydają się one być działaniem chaotycznym, nieuzasadnionym i szkodzącym dzieciom – czytamy w apelu.

Apel został wysłany także do wiadomości prof. nadzw. Dr hab. n. med. Teresy Jackowskiej – konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii oraz Bartłomieje Łukasza Chmielowca – Rzecznika Praw Pacjenta.

https://www.petycjeonline.com/pozwolcie_rodzicowi_przebywa_z_dzieckiem_w_szpitaluepidemia_koronawirusa?fbclid=IwAR2rBVn8j1blIKrtoUpAk4pEL4nZn6LbZTBg_q7jYq0i2B5llN81P4l4VtE

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej może przebywać z dzieckiem jeden opiekun. Przy czym rodzice mogą się zmieniać.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments