Wydarzenia Żywiec

Maseczki od Bielska-Białej dla Żywca

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Aż 10 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do Szpitala Powiatowego w Żywcu, które przekazał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W ostatnim czasie Bielsko-Biała otrzymała 160 tysięcy maseczek ochronnych z Chin. Z tego 10 tysięcy trafiło dzisiaj (27 marca) do żywieckiego szpitala.

Zarząd Powiatu Żywieckiego składa prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu serdeczne podziękowania za okazane serce i wyciągniętą „pomocną dłoń” w trudnym czasie otaczającej nas zewsząd pandemii koronawirusa. Dziękujemy za odpowiedź na naszą prośbę i bezinteresowną pomoc. Jesteśmy wdzięczni za przekazane 10 tysięcy maseczek dla personelu naszego szpitala – podkreśla starosta Andrzej Kalata.

Z kolei jak informuje Mariusz Hujdus, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żywcu, dodatkowo miasto otrzyma od Bielska-Białej 2 tysiące maseczek dla potrzeb służb komunalnych.

Po raz kolejny okazuje się, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie – podkreśla burmistrz Antoni Szlagor.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maga
Maga
9 miesięcy temu

Z Bielska, a nie z Krakowa, Makowa czy innej Małopolski, do której Żywoec tak bardzo chce powrócić

inżynier
inżynier
9 miesięcy temu
Reply to  Maga

Kurdę polityka przy tej okazji… Korzystajmy póki chwilowo (podkreślam chwilowo) “wszyscy jesteśmy wielką rodziną”… Do tygodnia i tak wszystko wróci do normy czyli znowu będziemy wszyscy skakać sobie do gardeł :D:D: SALUT

zorro
zorro
9 miesięcy temu

Portal “Żywiec nasze miasto” praktycznie wykluczył możliwość dodawania komentarzy anonimowo. “Beskidzka 24” została zatem jedynym portalem, gdzie można skomentować np poczynania Szlagora czy Pępkowej. Tak więc CENZURA NA CAŁEGO WRÓCIŁA. Ja nie mówię, że mamy wylewać ocean nienawiści na naszych polityków, ale odrobina konstruktywnej krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Proponuje BOJKOT stron internetowych, gdzi nie można swobodnie dodawać komentarzy. Przecież do sądu zawsze można iść jeżeli ktoś cię obrazi kłamiąc bezczelnie. IP komputera bardzo łatwo odnaleźć. Czemu więc ma to służyć ? Szlagor i inni tak się boją społeczeństwa ? To po co biorą kasę za rządzenie nami, skoro nie… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  zorro

Nie ma anonimowości w internecie, również na beskidzka 24

inżynier
inżynier
9 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Hermeniusiu von kupsko – nie ma to czegoś takiego jak “mowa nienawiści” – jest tylko i wyłącznie wolność słowa zagwarantowana przez KONSTYTUCJĘ która nie pozwala grzebać przy tym zagadnieniu żadną ustawą. Orzeczenia komunisty rzepplinskiego w tym zakresie nie mają żadnego znaczenia bo nie ma czego oceniać! Do mnie psiarskie z 256 i tego drugiego goowna już nawet nie zajeżdżają :D:D:D odpuścili po drugiej rewizji. Anonimowość owszem jest – nie trzeba być specjalnie hakerem “zielarko” hahahaha

Tomasz
Tomasz
9 miesięcy temu

Piękny gest, ale do realnego zabezpieczenia jakże daleko. To wystarczy zaledwie na 8-10 dni pracy szpitala. A gdzie reszta? Porozumienie Zielonogórskie lekarzy zdobyło dzis dużą dostawę maseczek chirurgicznych dla swoich członków. Wykupiono je niemal natychmiast po ogłoszeniu o możliwości nabycia. A to tylko zwykłe maseczki z flizeliny ograniczające rozsiewanie złych miazmatów przy kaszlu. Nie ma choćby takich masek jakimi zabawiali się w sejmie posłowie. Gdzie kombinezony, fartuchy, maski z filtrami HEPA , okulary lub przyłbice ochronne, rekawiczki, środki dezynfekcyjne, nie mówiąc o respiratorach ? Podziękowania dla Bielska !

Jan
Jan
9 miesięcy temu

Wielkie podziekowanie dla Bielska Białej