Na sygnale Sucha Beskidzka

Chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił ponad 150 tysięcy

W minioną sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosił się 46-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który złożył zawiadomienie w związku z oszustwem, w wyniku którego stracił dużą sumę pieniędzy. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, posiadał zgromadzone oszczędności, które postanowił pomnożyć. W ten sposób został oszukany.

Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej znalazł w internecie stronę, dotyczącą inwestycji na rynku krypto walut. Zgodnie ze wskazówkami wykonał przelew na kilkaset złotych. W lutym br. skontaktował się z 46-latkiem mężczyzna, który w rozmowie telefonicznej przekazał, że zainwestowane pieniądze już przynoszą zyski i obecnie na jego koncie są zgromadzone pieniądze w obcej walucie o wartości 17 tys. złotych. Można te pieniądze oczywiście przelać na wskazane, ale też posiadane konto należy odpowiednio zasilić kolejną kwotą, a on chętnie pomoże w transakcji.

46-latek pod namową konsultanta wykonywał wszystkie niezbędne rzeczy, w tym zainstalował dodatkowe oprogramowanie na swoje urządzenie dzięki, któremu konsultant miał bieżący podgląd na działanie pokrzywdzonego. Na fikcyjnym koncie 46-latek widział, jak z każdym przelewem jego oszczędności się powiększają, a tak naprawdę zasilał konto oszustów. Gdy się zorientował, było już za późno. Stracił zgromadzone oszczędności o równowartości pawie 152 tys. złotych.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
23 dni temu

To jest tak zwany Kryptoscam. Pieniądze nie do odzyskania. Jest na ten temat seria podcastow w radiu 357. Warto posłuchać aby nie dać się oszukać.

Taka prawda.
Taka prawda.
24 dni temu

Jednemu wystarczy kropla wody a innemu nawet ocean jest za mały.