Na sygnale Oświęcim

Chciał “zaoszczędzić” 50 zł

Fot. KPP w Oświęcimiu

Dziś oświęcimska policja zdradziła, że w niedzielę funkcjonariusze drogówki zatrzymali  58 – letniego mieszkańca  powiatu bielskiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie w ruchu drogowym zaproponował im łapówkę.

Do zdarzenia doszło w Bulowicach. Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej 52. Tuż przed 11.00 zatrzymali do kontroli drogowej daewoo matiza, którego kierowca,  jak wskazał laserowy miernik prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.  Mundurowi poinformowali kierowcę o popełnionym wykroczeniu i  nałożeniu  200 zł złotowego mandatu, pytając czy go przyjmuje, czy też mają skierować wniosek do sądu. Mężczyzna wybrał inną opcję. 58-latek oświadczył, że przecież „mogą się jakoś dogadać”.  Policjant pouczył go, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuował czynności.

Kiedy mężczyzna ponowił propozycję wkładając policjantowi do notatnika służbowego 150 zł, został natychmiast powiadomiony o tym, że taka próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi  w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo. W efekcie mieszkaniec powiatu bielskiego został “zapakowany” do radiowozu i odwieziony na komendę.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Krystian Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krystian
Gość
Krystian

Taniej by mu wyszło darmowego yanosika sobie ściągnąć. Czasy łapówki w tym przypadku pomału odchodzą do lamusa.