Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Bielsko: Strajkowy raport

Fot. Beata Stekla

Znakomita większość przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z Bielska-Białej i powiatu bielskiego 8 kwietnia przystąpiła do nauczycielskiego strajku. Dwa dni później, mimo wielkich obaw, rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne.

Tego dnia w mieście protestowało 25 przedszkoli (na 43) oraz wszystkie podstawówki (22) i szkoły średnie (17). Dzień później strajkowało 17 przedszkoli, a jeżeli chodzi o szkoły liczba protestujących placówek nie uległa zmianie…

Cały artykuł można przeczytać w najnowszej “Kronice Beskidzkiej”, od dzisiaj w kioskach.

E-wydanie można kupić tutaj.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Do boju Gwardio Zetenpowska! 1. Siedzimy tak w szkole zamknięci Przez reżim okrutny wyklęci, Co świniom i krowom załatwił dopłaty – A nam dał tylko ochłapy! 2. Serniczek już został zjedzony Dopijmy kawę ostatnią – Nim tanki nadjadą nas Broniarz obroni, Z nami nie będzie im łatwo! Ref X2: Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska! Naszym orężem: egzamin – matura! Jeśli na studia ktoś chciałby się dostać: Niczego z nami nie wskóra! Nie wskóra! 3. Nam śruty dla świni nie trzeba, I paszą dla krowy gardzimy, My dopłat żądamy, lecz rząd nas olewa Dlatego walczymy, walczymy! 4. Już wie… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, iż obecny strajk nauczycieli jest realizacją rozpisanego na lata i warianty planu wzbudzenia emocji w Polsce, wykreowania antagonizmów między Polakami, doprowadzenia do chaosu społeczno-politycznego a w konsekwencji jest planem obalenia rządu.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Naprawdę? Na pół roku przed wyborami nauczyciele są tak silni, że chcą obalić rząd i zasiąść w ławach rządowych?

Igor
Igor
1 rok temu

trzeba mieć kasę fiskalną do prowadzenia korepetycji?

Hieronim
Hieronim
1 rok temu

Gnojkowi zbiurke robić, niech zapierdala se zarobić

Jeleń
Jeleń
1 rok temu

Gdzie są pieniądze ze zbiórki na seicento Sebastiana K.? Środki, które miały trafić na lokatę, zniknęły bez śladu!