Wydarzenia Sucha Beskidzka

Wiosenne porządki w Suchej

Fot. UM w Suchej Beskidzkiej

W Suchej Beskidzkiej dobiegają końca wiosenne porządki. Z ulic i chodników usuwane są materiały, którymi te były posypywane w zimie, a na klombach i rabatach sadzone są kwiaty. Władze miasta oferują przy tym wsparcie wszystkim tym, którzy chcą przyczynić się do poprawy estetyki miasta.

Tegoroczne wiosenne porządki w mieście nad Stryszawką rozpoczęły się ostatniego dnia lutego. Warunki pogodowe pozwoliły na ruszenie ze sprzątaniem o blisko dwa tygodnie wcześniej niż w latach ubiegłych. Każdego dnia ulice były sprzątane sukcesywnie przez pracowników Zakładu Komunalnego i ten zakres prac dobiega już końca. W najbliższych dniach ulice i chodniki zostaną jeszcze solidnie umyte. Do akcji porządkowej włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta, którzy sprawdzili nie tylko czystość, ale także stan techniczny między innymi ławek i urządzeń na placach zabaw, a od 27 do 29 marca pomagały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli i suskiej świetlicy profilaktycznej. Efektem tych ostatnich działań było zebranie ponad 40 worków z odpadami. Jak wiemy mieszkańcy mają dużą siłę oddziaływania. – Zachęcamy wszystkich do włączania się w tego typu akcje oraz zapraszamy do wspólnego zbierania śmieci na swoich osiedlach. O pomoc można poprosić pracowników suskiego magistratu, którzy dostarczą worki i jeśli zajdzie taka potrzeba odbiorą śmieci. Aby otrzymać wsparcie wystarczy napisać mail na adres: [email protected], w treści wskazać miejsca objęte sprzątaniem, termin, miejsce składowania zebranych śmieci, szacunkowego zapotrzebowania na rękawiczki oraz worki – zachęcają suscy urzędnicy.

O sprzątanie miasta muszą zadbać jednak nie tylko pracownicy Urzędu Miasta czy Zakładu Komunalnego. Każdy właściciel prywatnej posesji też ma taki obowiązek i powinien również zadbać o czystość swojego otoczenia. Świadomość społeczeństwa w tej kwestii z każdym rokiem wzrasta i warto o tym pamiętać, bo za nieposprzątanie np. chodnika przylegającego do naszej posesji możemy zapłacić 100 zł mandatu. Przy tej okazji dobrze również przypomnieć, że właściciel posesji ma obowiązek utrzymać porządek także na swoim prywatnym terenie. Jeżeli będzie tam panował bałagan, również może mu zostać nałożony mandat, a w skrajnych przypadkach Straż Miejska może nawet skierować do sądu wniosek o ukaranie.

W mieście rozpoczęły się także cięcia  pielęgnacyjne drzew i krzewów. Pierwsze wiosenne kwiaty zostały już posadzone, ale zabiegi pielęgnacyjne będą kontynuowane.  Prace związane z nasadzeniami roślin ozdobnych, w tym kwiatów, krzewów i  drzew wzdłuż promenady przy ul. Mickiewicza oraz sukcesywnie w innych rejonach miasta.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Do akcji porządkowej włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta? … poprzez sprawdzenie czystości i stanu technicznego ławek, urządzeń na placu zabaw? To obowiązek służbowy. Owszem do akcji porządkowej włączyli się dzieci i młodzież. Co daje apel suskich urzędników do mieszkańców osiedli? Trzeba dojść do ewent. liderów. Według jakich przepisów za nieposprzątanie chodnika przy posesji właściciel może zapłacić mandat 100 zł? Mieszkańcy osiedli, którzy nie wysprzątają je też dostaną mandat? Właścicielem pasa drogowego i odpowiedzialnym za porządek w lecie także na chodnikach jest kto inny. Stąd też widać ekipy wynajęte np. przez Starostwo, GDDKiA sprzątające raz w roku także chodniki. Owszem… Czytaj więcej »