Na sygnale Oświęcim

Choć miał zakaz zbliżania się… Znów wszczął awanturę i znęcał się nad matką

Policjanci doprowadzają zatrzymanego do radiowozu. Fot. KPP Oświęcim

Do tymczasowego aresztu trafił 62-latek, który ponownie znęcając się nad swoją matką złamał prokuratorskie zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, pod koniec marca kryminalni z Komisariatu Policji w Chełmku wszczęli postępowanie wobec 62-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją 81-letnia matką.

W efekcie przeprowadzonych czynności, zebranych dowodów potwierdzających fakty znęcania fizycznego i psychicznego, podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania. Następnie materiały sprawy trafiły w ręce nadzorującego sprawę prokuratora, który natychmiast zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Ale w ubiegłym tygodniu podejrzany złamał prokuratorskie zakazy i przyszedł do miejsca zamieszkania matki, gdzie wszczął awanturę. W związku z tym został zatrzymany – tłumaczy Małgorzata Jurecka.

W efekcie 62-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments