Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Sto lat Pani Antoniny

Fot. z archiwum rodzinne

Kolejna bielszczanka może poszczycić się wspaniałym jubileuszem. Początkiem maja setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Antonina Gabryś.

Jubilatka pochodzi z Katowic a dokładniej z Kostuchnej (obecnie dzielnica Katowic), gdzie przyszła na świat 2 maja 1921. Jej ojciec był urzędnikiem w kopalni oraz działaczem społecznym zaś mama gospodynią domową. Jednak to ze stolicą Podbeskidzia Pani Antonina związała swoje prywatne i zawodowe życie. Nad Białą mieszka od wczesnej młodości. Tu wyszła za mąż w latach 50. ubiegłego wieku, tu też wiele lat przepracowała w Bielskim Przedsiębiorstwie Remontowo-Budowlanym Przemysłu Lekkiego.
Mimo sędziwego wieku jest osobą aktywną, pogodną i życzliwą dla ludzi. Zawsze lubiła czytać a w młodości przemierzała beskidzkie szlaki. Do dzisiaj interesuje się sportem i gorąco kibicuje polskim sportowcom.
Z okazji setnej rocznicy urodzin bielski samorząd, w imieniu swoim oraz mieszkańców miasta, przekazał szacownej jubilatce serdeczne gratulacje i życzenia, do których i my się dołączamy.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments