Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Chiptuning i modyfikacje sterowników w samochodach osobowych

Silnik o większej mocy to marzenie wielu kierowców, którzy chcą posmakować szybszej jazdy i w ten sposób odkryć swój samochód na nowo. Jedną z coraz to popularniejszych i częściej stosowanych metod na wydobycie ukrytych zapasów mocy silnika jest chiptuning samochodowy. Polega on na programowej (elektronicznej) zmianie parametrów pracy silnika naszego pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że aby była to przeróbka naprawdę efektywna, bezpieczna i skuteczna, konieczne jest zlecenie tej czynności osobom posiadającym odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu elektroniki samochodowej.

Na czym polega chiptuning samochodowy?

Chiptuning samochodowy to fabryczna zmiana oprogramowania komputera, sterującego pracą silnika. Daje ona możliwość modyfikacji, polepszenia momentu obrotowego oraz mocy, a często także innych parametrów jednostki napędowej. Co ważne, wszelkie regulacje odbywają się bez bezpośredniej ingerencji w mechanikę. Dokonywane zmiany nie muszą oczywiście oznaczać natychmiastowego osiągania zawrotnej dynamiki jazdy. Czasami, dla uzyskania większej płynności w zupełności wystarczająca okazuje się modyfikacja na poziomie kilku procent.

Co sprawia, że chiptuning samochodowy jest w ogóle możliwy? Wynika to z faktu pozostawiania przez producentów pojazdów rezerw wielu parametrów. Jest to zabieg stosowany po to, aby zabezpieczyć silnik przed skutkami jego niewłaściwej eksploatacji. Zapas osiągów może wynikać również z chęci wydobycia ich w innych modelach. Największe rezerwy występują w samochodach z turbosprężarkami, jednakże są również obecne w pojazdach bez turbiny.

Interesuje się chiptuning i jego cena ? – zadzwoń do Auto ElektroMechanika Zygmunt Sewera – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67.

Jakie efekty daje chiptuning samochodowy?

Podstawowym celem stosowania chiptuningu samochodowego jest zwiększenie mocy naszego auta, co przekłada się na bardziej dynamiczną, płynniejszą jazdę, a także mniejsze spalanie (eco tuning). Osoby decydujące się na tę przeróbkę nie zawsze dążą jednak do tego, aby uczynić swój samochód szybszym. Chiptuning jest często przeprowadzany w pojazdach o dużej masie, które ze względu na zbyt słaby silnik mają trudności z nabieraniem prędkości, wykonywaniem manewru wyprzedzania, czy też wjeżdżaniem na wzniesienia. Dzięki elektronicznej modyfikacji mocy silnika auta te stają się bezpieczniejsze i wygodniejsze w prowadzeniu.

Chiptuningu umożliwia także uporanie się częstymi problemami z działaniem filtrów DPF, FAP, zaworów EGR, sond lambda i klap wirowych.

Chiptuning samochodowy – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie chiptuningu samochodowego, pamiętajmy, że nasz pojazd wymaga wcześniejszej analizy oraz przeglądu technicznego silnika, którą wykonuje się na hamowni podwoziowej. Dzięki temu możemy stwierdzić, czy chiptuning będzie bezpieczny dla danego auta, czy też może mu zaszkodzić. Osoby planujące zwiększyć moc silnika powinny również wiedzieć, jak prawidłowo eksploatować samochód. Muszą one pamiętać przede wszystkim o regularnych kontrolach i przeglądach oraz terminowej wymianie oleju.

Przypominamy, że chiptuning samochodowy wykonany na własną rękę lub przez osoby pozbawione odpowiednich umiejętności może przysporzyć więcej problemów, aniżeli pożytku. W naszym serwisie dysponujemy specjalistycznym i kompletnym sprzętem komputerowym, który pozwala nam wykonać chiptuning zgodnie z możliwościami, jakie stwarza dane auto. Czynności te przeprowadzają osoby doskonale znające się na elektronice samochodowej, dlatego też rezultat ich pracy zawsze w pełni zadowala naszych Klientów.

Specjalizujemy się w usługach takich jak chiptunning kół Bielsko-Biała, modyfikacja sterowników samochodowych Kozy, modyfikacja oprogramowania samochodowego Kęty – samochody osobowe marek popularnych (Volkswagen, Mercedes, Opel, Audi, Ford, Citroen, Peugeot, Hyundai, Kia, Toyota, Mazda, Chrysler) a także aut luksusowych (Chevrolet Corvette, Dodge Viper, Lamborghini, Maserati, Porsche).

Aby mówić się na sprawdzenie możliwości sterownika samochodowego lub chiptunning w dobrej cenie zadzwoń +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67

AUTO ELEKTROMECHANIKA ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 – 650 Kęty (od Bielska – na światłach Bujakowie w lewo, 1 km)
tel: +48 33 810 81 67, +48 504 094 581, biuro@autosewera.pl, www.autosewera.pl

Zapraszamy: poniedziałek – piątek 8:00 do 16:00

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments