Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Chorwacja – wakacyjny hit wśród Polskich turystów

Chorwacja po raz kolejny okazała się niezwykle popularną destynacją na wakacje wśród Polaków. Według danych chorwackiego Ministerstwa Turystyki, w czasie wakacji 2021 aż co 12 turysta w tym kraju pochodził z Polski. Z czego wynika taka popularność tego kraju? Czym Chorwacja zaskarbiła sobie serca tylu Polaków? Przekonaj się sam, a może w przyszłe wakacje sam się tam wybierzesz!

Chorwacja to państwo leżące w południowej Europie, na brzegu Morza Adriatyckiego. Wybrzeże to jest wyjątkowe w skali świata. Nazywane wybrzeżem dalmatyńskim, charakteryzuje się dużą ilością podłużnych wysp ustawionych równolegle do linii brzegowej. Zachwyca ono wiele osób przyjeżdżających do Chorwacji i sprawia, że odwiedzając ją raz, wielokrotnie do niej wracają. Jakie inne atuty posiada ten kraj, dzięki którym tak wielu Polaków corocznie ją odwiedza?

Bliskość

Spośród krajów basenu Morza Śródziemnego, Chorwacja zlokalizowana jest zdecydowanie najbliżej Polski. Zwłaszcza podróżując z południowej części naszego kraju, podróż samochodem zajmuje mniej niż 10 godzin! Dodatkowo już od przyszłego sezonu podróż z Krakowa przez Katowice do Splitu będzie można pokonać pociągiem. Dzięki temu Chorwacja jest dość dobrze skomunikowana z Polską, a dojazd do niej mniej uciążliwy niż do wielu innych lokalizacji. Dodatkowym ułatwieniem podróżowania do Chorwacji, jest, że niezależnie czy wybierzemy trasę przez Słowację i Węgry, czy przez Czechy, Austrię i Słowenię, wszystkie te kraje znajdują się w Unii Europejskiej. Dzięki temu unikniemy problemów z przekraczaniem granic, długich kolejek do kontroli paszportowej i wielu innych uniedogodnień.

Piękne krajobrazy

Wyjątkowe wybrzeże dalmatyńskie, czerpiące swoją nazwę z tego pięknego regionu Europy – Dalmacji, zapiera dech w piersiach wielu odwiedzającym. Wyjątkowe połączenie gór, błękitnej morskiej wody i ciepłych promieni słonecznych, sprawia, że temu widokowi trudno się oprzeć. A to nie wszystko – w Chorwacji znajdziecie tysiące wysp i wysepek, ale także zachwycające jeziora w głębi kraju z wodospadami i zieloną, żywą roślinnością dookoła. Chorwacja zachwyca jednak także swoimi historycznymi miastami. Średniowieczne miasteczka, ulokowane na wybrzeżu morza, charakterystyczne czerwone dachówki i błyszczące w słońcu posadzki zapewnią wiele miejscówek na świetne zdjęcia!

 

Zachwycające wybrzeże

Pobliskie Morze Adriatyckie to mekka miłośników żeglarstwa. I nic dziwnego, zapewnia ono idealne wręcz warunki dla tej ciekawej formy wypoczynku. Spróbuj więc poznać ten kraj od innej strony, odwiedź jego liczne wyspy, poszukaj zacisznej zatoczki, w której możesz zakotwiczyć i wykąpać się w krystalicznie czystej wodzie, a następnie poopalać się na pokładzie. Umożliwia to na przykład czarter jachtów motorowych w Chorwacji. Łódź możesz wynająć przez internet, w zaledwie kilka kliknięć, od lokalnych właścicieli. Nawet jeśli nie posiadasz patentu żeglarskiego, bez problemu wynajmiesz też łódź ze sternikiem, tak abyś mógł wypocząć i cieszyć się pięknymi widokami w Chorwacji.

Ceny

Wreszcie ważnym powodem, który skłania tylu Polaków do odwiedzenia Chorwacji są ceny. Mimo tego, że w szczycie sezonu mogą one wzrosnąć, wciąż pozostają na niższym poziomie niż w innych państwach basenu Morza Śródziemnego, takich jak Włochy, Francja lub Hiszpania. Dobrym pomysłem natomiast na skorzystanie z niższych cen jest podróżowanie poza wysokim sezonem. Wrzesień i październik jesienią lub okres od kwietnia do czerwca wiosną to dobry moment na odwiedzenie Chorwacji, ponieważ nie ma tylu turystów, a pogoda zazwyczaj wciąż dopisuje. Zwłaszcza jeśli chcesz wynająć łódź w Chorwacji, okres ten będzie wręcz idealny na odwiedzenie tego kraju.

Czy potrzeba czegoś więcej, aby spędzić cudowne wakacje? Jeśli Chorwacja i Ciebie przekonała do odwiedzenia jej w następne wakacje, nie zwlekaj i już dziś zaplanuj wakacje 2022!

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments