E-edukacja Cieszyn

ChOT, czyli Chrześcijański Obóz Technologiczny

Fot. Organizatorzy

W drugim tygodniu ferii śląskich w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem, po raz szósty odbył się ChOT, czyli Chrześcijański Obóz Technologiczny. To specyficzny obóz, który jest możliwy dzięki technologicznemu zapleczu szkoły w Czarnem.

O obozie tak pisała Katarzyna Wesner-Macura, animator Centrum Misji i Ewangelizacji: – Tym razem budowaliśmy prawdziwy dom z wyposażeniem, oświetleniem, meblami (drukowanymi w 3D), były zespoły budowlańców, elektryków, stolarzy, etc. Można by w nim pomieszkać, gdyby nie to, że jest w skali 1:18! Przy budowie domu pracowało 28 osób (…). Przyjechali z daleka (Kraków, Łask, Zelów, Bełchatów, Katowice, Tychy) i bliska (Cieszyn, Skoczów, Kowale, Goleszów, Dzięgielów, Jaworze, Wisła). Najmłodsza ekipa (rocznik 2007) to świeżaki, reszta to stali bywalcy – bo kto raz przyjedzie – wraca, jak tylko może – dwóch z instruktorów to dawni uczestnicy. CHOT to kameralny obóz dla pasjonatów nowych technologii, dla wszystkich ciekawych i kreatywnych- .

Podczas jednego z traków warsztatowych młodzież uczyła się filmowania i produkcji filmowej, czego efektem jest reportaż, który można obejrzeć w serwisie YouTube pod nazwą „CHOT 2020 reportaż”. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować podobny obóz. Wielu uczestników już zapowiedziało w nim swój udział.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o