Wydarzenia Cieszyn

Ciekawa akcja strażników za Olzą

Fot. UM w Czeskim Cieszynie

W Czeskim Cieszynie piąty rok z rzędu prowadzona będzie akcja zbierania niebezpiecznych odpadów. Dziesięciu pracowników straży miejskiej ruszy w teren, by szukać strzykawek, igieł oraz innych przedmiotów, jakie w miejscach publicznych pozostawiają po osobie osoby uzależnione od narkotyków.

Strażnicy są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni. Przeczesywać będą centrum Czeskiego Cieszyna, a także osiedla Svibice, Hrabinská, Mojská, Hornická, część Development, okolice szkół, ośrodki położnicze itd. W ubiegłym roku mundurowi zebrali w ten sposób 36 zużytych strzykawek, z czego 29 na osiedlu Svibice i przy ulicy Cihelní, gdzie mieszkają ludzie bezdomni.

Swoimi działaniami funkcjonariusze chcą zapobiegać niebezpieczeństwom, na które narażone są głównie dzieci, ale także zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty.

– Oprócz oczyszczenia miasta, cała akcja ma na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i pogłębienie świadomości odpowiedniego obchodzenia się z przedmiotami pozostawionymi przez narkomanów. Nie należy ich bowiem zbierać samodzielnie, ale każdorazowo dzwonić po odpowiednie służby, które w profesjonalny sposób odbiorą zakażone przedmioty i zutylizują – wyjaśnia Petr Chroboczek, szef Straży Miejskiej za Olzą.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Ciekawe. Akację na wiosnę trzeba przyciąć 🙂 Sprzątanie tylko w Czeskim Cieszynie bo jest szczelny i wysoki mur i w Polskim Cieszynie na pewno nie ma strzykawek.