Wydarzenia Cieszyn

Ciekawa akcja strażników za Olzą

Fot. UM w Czeskim Cieszynie

W Czeskim Cieszynie piąty rok z rzędu prowadzona będzie akcja zbierania niebezpiecznych odpadów. Dziesięciu pracowników straży miejskiej ruszy w teren, by szukać strzykawek, igieł oraz innych przedmiotów, jakie w miejscach publicznych pozostawiają po osobie osoby uzależnione od narkotyków.

Strażnicy są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni. Przeczesywać będą centrum Czeskiego Cieszyna, a także osiedla Svibice, Hrabinská, Mojská, Hornická, część Development, okolice szkół, ośrodki położnicze itd. W ubiegłym roku mundurowi zebrali w ten sposób 36 zużytych strzykawek, z czego 29 na osiedlu Svibice i przy ulicy Cihelní, gdzie mieszkają ludzie bezdomni.

Swoimi działaniami funkcjonariusze chcą zapobiegać niebezpieczeństwom, na które narażone są głównie dzieci, ale także zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty.

– Oprócz oczyszczenia miasta, cała akcja ma na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i pogłębienie świadomości odpowiedniego obchodzenia się z przedmiotami pozostawionymi przez narkomanów. Nie należy ich bowiem zbierać samodzielnie, ale każdorazowo dzwonić po odpowiednie służby, które w profesjonalny sposób odbiorą zakażone przedmioty i zutylizują – wyjaśnia Petr Chroboczek, szef Straży Miejskiej za Olzą.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Ciekawe. Akację na wiosnę trzeba przyciąć 🙂 Sprzątanie tylko w Czeskim Cieszynie bo jest szczelny i wysoki mur i w Polskim Cieszynie na pewno nie ma strzykawek.