Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Jedna apteka całodobowa

Na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje obecnie 70 aptek. Od marca nastąpiły zmiany w pełnieniu dyżurów całodobowych. Stosowną uchwałę podjęli radni powiatowi.

Najwięcej aptek jest w Cieszynie – 16. Ustroń i Skoczów takich placówek mają po 11, Wisła – 7, Strumień, Brenna i Zebrzydowice – po 3, Chybie i Istebna – po 2. Dębowiec, Goleszów, Górki Wielkie, Górki Małe, Hażlach, Jaworzynka, Kaczyce, Koniaków, Kończyce Małe, Kończyce Wielkie, Pogwizdów i Pruchna – po 1.

O zmiany wnioskowali jeszcze ubiegłej jesieni aptekarze, którzy kierowali się rachunkiem ekonomicznym. Przekonywali, że dyżury całodobowe są nieopłacalne z uwagi na znikomą liczbę klientów. Ich zdaniem, wystarczyłby całodobowy dyżur pełniony przez jedną aptekę w Cieszynie.

Po kilku miesiącach konsultacji prowadzonych przez starostę cieszyńskiego, wniosek ten stał się faktem. Od marca całodobowy dyżur pełni tylko jedna apteka, która znajduje się w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Nie ma teraz takich dyżurów w Skoczowie, Ustroniu i Wiśle. Tam wyznaczone placówki pracują do 23.00.

google_news