Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Wichura daje się we znaki (aktualizacja)

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów późnym popołudniem zaczęło silnie wiać w regionie cieszyńskim. Około 17.00 strażacy odebrali pierwsze zgłoszenie o powalonych drzewach.

Jak się dowiadujemy od dyżurnego operacyjnego w Powiatowym Stanowisku Kierowania, na ten moment, czyli kilka minut po 18.00. Działania prowadzone są w Wiśle, Strumieniu, Pruchnej i Górkach Wielkich.

Wichura nie ustaje i zapewne pojawi się więcej szkód…

Aktualizacja

Jak się dowiadujemy od oficera dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, były kolejne zgłoszenia o powalonych i połamanych drzewach. Tym razem w Cieszynie, Bąkowie i Godziszowie.  Następnie w Goleszowie i Brennej.

Na terenie Ustronia w części miasta nie ma energii elektrycznej. Podobnie w Wiśle i Zebrzydowicach.

Z informacji przekazanych przez strażaków z PSK wynika, że podjęto dotąd (stan na 21.30) ponad 50 interwencji. Działania prowadzone są praktycznie w całym powiecie cieszyńskim. Usunięto drzewa na Kubalonce tarasujące drogę DW 941. 

Aktualizacja

Działania trwały przez całą noc do rana. Jak dowiadujemy sie od Michała Swobody, rzecznika prasowego cieszyńskich strażaków, do 5.00 w akcjach uczestniczyło 297 strażaków, w tym 49 z 16 zastępów Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Cieszynie, Ustroniu i Skoczowie oraz 248 strażaków z 49 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych praktycznie z całego powiatu cieszyńskiego.

Rankiem wpłynęły kolejne zgłoszenia i strażacy znowu wyruszyli w teren…

Nie było dotąd zdarzeń związanych z zagrożeniem życia ludzi. Obeszło się też bez uszkodzeń budynków.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments