Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: 1 listopada lepszy dojazd na cmentarz przy Katowickiej

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Koniec października i początek listopada to czas, w którym wspominamy bliskich, którzy zmarli. Odwiedzamy groby, zapalamy znicze, zostawiamy wiązanki, stroiki czy wieńce. Tradycyjnie już zmianie ulega organizacja ruchu na ulicy Katowickiej przy cmentarzu komunalnym. Uruchomiona zostanie także specjalna linia, która 1 listopada wahadłowo będzie kursować pomiędzy nekropolią a osiedlem Podgórze.

– Jak co roku, apeluję do pieszych, jak i kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków. Zachęcam przede wszystkim do korzystania ze specjalnych autobusów komunikacji miejskiej  kursujących wahadłowo pomiędzy cmentarzem komunalnym a osiedlem Podgórze. Kierowców informuję, że od 28 października do
2 listopada ulegnie zmianie organizacja ruchu, która polega na przeznaczeniu na dodatkowe 60 miejsc parkingowych pasa drogowego wzdłuż ulicy Katowickiej. Dla odwiedzających została w ostatnim czasie zmodernizowana droga dojazdowa w pobliżu górnej bramy cmentarza. Dodatkowo na wysokości Działu XIII utworzona  zostanie dodatkowa furtka prowadząca na teren cmentarza – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Tradycyjnie 1 listopada odbędzie się kwesta organizowana przez Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Cieszyńskich, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz renowacji cmentarzy cieszyńskich. Tylko w 2020 roku, z uwagi na pandemiczne ograniczenia, kwesta nie doszła do skutku. Przypomnijmy, że w ciągu 25 lat na renowację nekropolii zebrano około 175 tys. zł.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Może niech sama da przykład i wsiądzie do autobusu a nie apeluje tylko

Gti
Gti
1 miesiąc temu
Reply to  Jerzy

Przecież ostatnio tłumaczyła, że to mieszkańcy mają jeździć autobusami, albo parkować gdzieś daleko od centrum, a władza musi autem parkować w centrum bo taka praca….

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Gti

No i czego nie rozumiesz niezwykle bystry osobniku?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jest kwestia kwesty i jak tu wrzucić pieniądze do puszki kartą. A takie obostrzenie pasuje zachować.