Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

Tropiciele z Cieszyna na ostatniej jesiennej wycieczce

Sezon jesienny wycieczek dla „Tropicieli” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie dobiegł końca. Młodzi przyrodnicy wybrali się na ostatni spacer, tym razem po Lesznej Górnej.

– Na ścieżce przyrodniczej w kierunku Goleszowa zostało ustawionych siedem tablic poglądowych obrazujących florę i faunę w tym terenie. W czasie ponad trzy godzinnej wędrówki podziwialiśmy panoramę Beskidu Śląsko-Morawskiego. Piękna sceneria barw liści i runa lasu połączona ze śpiewem skrzydlatych mieszkańców wprowadziła nas w zachwyt i radość. Trochę zmęczyło nas podejście na „Jasieniową”, ale odpoczynek i udział w konkursie na obiekcie strzelnicy „Hubertus”umilił nam pobyt – opowiada Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, który prowadził wycieczkę. Młodzi mieli okazję także zobaczyć kompleks skoczni oraz jezioro „Ton” w Goleszowie. Najlepiej z pytaniami konkursowymi dotyczącymi regionu oraz przyrody poradziła sobie Nina Zatorska.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

No ale atrakcją była zapewne także możliwość porobienia przez dzieci zdjęć. Można było zrobić po powrocie konkurs na najładniejsze zdjęcie z wycieczki.