Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

Tropiciele z Cieszyna na ostatniej jesiennej wycieczce

Sezon jesienny wycieczek dla „Tropicieli” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie dobiegł końca. Młodzi przyrodnicy wybrali się na ostatni spacer, tym razem po Lesznej Górnej.

– Na ścieżce przyrodniczej w kierunku Goleszowa zostało ustawionych siedem tablic poglądowych obrazujących florę i faunę w tym terenie. W czasie ponad trzy godzinnej wędrówki podziwialiśmy panoramę Beskidu Śląsko-Morawskiego. Piękna sceneria barw liści i runa lasu połączona ze śpiewem skrzydlatych mieszkańców wprowadziła nas w zachwyt i radość. Trochę zmęczyło nas podejście na „Jasieniową”, ale odpoczynek i udział w konkursie na obiekcie strzelnicy „Hubertus”umilił nam pobyt – opowiada Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, który prowadził wycieczkę. Młodzi mieli okazję także zobaczyć kompleks skoczni oraz jezioro „Ton” w Goleszowie. Najlepiej z pytaniami konkursowymi dotyczącymi regionu oraz przyrody poradziła sobie Nina Zatorska.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

No ale atrakcją była zapewne także możliwość porobienia przez dzieci zdjęć. Można było zrobić po powrocie konkurs na najładniejsze zdjęcie z wycieczki.