Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Cieszyn, Bielsko-Biała: Uczniowie, studenci i nauczyciele pod bronią. Ruszyły „Ferie z WOT”

Zdjęcia poglądowe. Fot. DWOT

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje szkolenie pod hasłem „Ferie z WOT”. Do tak nietypowego spędzenia zimowych wakacji namawia pełnoletnich uczniów, studentów, a także rodziców i nauczycieli.

– Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą przerwę międzysemestralną wykorzystać na odbycie szkolenia podstawowego i rozpocząć służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej – mówi Magdalena Dróżdż, rzecznik prasowy 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pierwsze szkolenie podstawowe w województwie śląskim rozpoczęło się dzisiaj w Cieszynie. Ochotnicy, którzy wstąpili w szeregi WOT przez kolejne 16 dni będą skupiać się przede wszystkim na szkoleniu bojowym. – Będą realizować takie zagadnienia jak działania żołnierza na polu walki, terenoznawstwo, podstawy ratownictwa pola walki oraz szkolenie strzeleckie. Podsumowaniem „szesnastki” będzie „pętla taktyczna”, czyli ćwiczenie obejmujące zagadnienia z całego okresu szkolenia – przybliża rzecznik.

Szkolenie podstawowe zakończy się uroczystą przysięgą, którą zaplanowano na 28 stycznia o 11.00 na rynku w Bielsku-Białej.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cywil
cywil
1 rok temu

Najwięcej do powiedzenia mają ci co nigdy broni nie będę trzymać … Smutne

Czytający instrukcje
Czytający instrukcje
1 rok temu

Małych Eskimosów uczą, żeby żółtego śniegu nie lizały. Naszych WOT powinni uczyć obsługi granatnika, bo jakiś ciamajda jeszcze w stolicy coś takiego odpali.

Szwejk
Szwejk
1 rok temu

Są tylko dwa rozmiary mundurów i butów wojskowych:
za małe i za duże.

Siwy60
Siwy60
1 rok temu

A czy wyposażyli ich w granatniki

Arek Barek
Arek Barek
1 rok temu

Prawdziwe szkolenie to byłoby na Ukrainie a nie zabawa w żołnierzyków. WOT na Ukrainę aby poznać przyjemności wojenki której tak pragną nasze władze

pajac
pajac
1 rok temu
Reply to  Arek Barek

Już dawno tam powinieneś być pajacu, a nie któryś raz wysyłać innych

Pytacz
Pytacz
1 rok temu
Reply to  Arek Barek

Lubisz robić z siebie idiotę?

Jw 3477
Jw 3477
1 rok temu
Reply to  Arek Barek

Ty pewnie nawet w zasadniczej nie byłeś. Plecak masz spakowany do ucieczki w razie W? No i weź pampersy :)) z dady są tanie