Wydarzenia Cieszyn

Orły wolontariatu w pszczyńskim zamku. Wśród nich Karina Czyż z Istebnej

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach

Dziś w Muzeum Zamkowym w Pszczynie podsumowano konkurs „Śląskie Orły Wolontariatu 2022”. Uhonorowano osoby i organizacje za ich zaangażowanie i troskę o drugiego człowieka. Laureatką pierwszego miejsca – w kategorii wolontariusz indywidualny – została Karina Czyż z Istebnej. O przyznaniu nagrody góralce informowaliśmy tutaj.

Konkurs jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Kandydaturę Kariny Czyż zgłosiło Stowarzyszenie Trójwieś Razem.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach

Laureatka wolontariatem zajmuje się od 2006 roku. Przez 12 lat działała w Stowarzyszeniu Vides w Istebnej na rzecz dzieci i młodzieży, a w 2018 roku założyła Fundację “Jest Bosko!”, kontynuującą działania wolontariatu w Istebnej. Organizuje coroczną akcję wakacyjną dla dzieci. Uczestniczyła także w wolontariacie zagranicznym w Kamerunie w 2008 i 2010 roku, w Lille w 2014, 2015 i 2016 oraz w Senegalu w 2017 i 2018. Karina Czyż pociągnęła za sobą liczną grupę młodych ludzi, którzy dzięki niej stali się świetnymi animatorami czasu wolnego.

 

google_news