Bielsko-Biała E-edukacja

“Piątka” znów najlepsza – Śląsk daleko w tyle

 W opublikował właśnie  najnowszy ranking szkół średnich w Polsce Perspektywy. Podobnie jak w poprzednich latach wysokie miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zajęło V LO w Bielsku-Białej. Piątka w kategorii liceów zajęła 1 miejsce w województwie śląskich.

Dało jej to jednak dopiero 30 lokatę w kraju (w ubiegłorocznym zestawieniu była to 14 lokata), co – niestety – świadczy o tym, że poziom nauczenia na Śląsku jest coraz niższy. W kategorii szkół technicznych najwyżej na liście spośród bielskich techników znalazła się Bielska Szkoła Przemysłowa. W województwie śląskim zajęła 3. miejsce a zestawieniu ogólnopolskim 20.
Pozostałe  bielskie licea zajęły w kolejności (w skali kraju ): 92. miejsce – LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, 101. miejsce – III LO im. Stefana Żeromskiego, 106. miejsce – I LO im. Mikołaja Kopernika, 321. miejsce – LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, 374. miejsce – VIII LO im. Hanny Chrzanowskiej, 508. miejsce – IV LO im. KEN, 541. miejsce – LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Fr. Lechner, 571. miejsce Dwujęzyczne LO im. Władysława Kopalińskiego, 721. miejsce – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych,956. miejsce – II LO im. Adama Asnyka. Z kolei w kategorii techników wygląda to tak: 87. miejsce – Technikum nr 11 w Zespole Szkół im. J. Tuwima, 98.miejsce – Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego, 102. miejsce – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, 252. miejsce – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. St. Maczka, 476. miejsce – Technikum nr 8 – Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych
Najlepszym w kraju liceum okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie i a wśród szkół technicznych Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 również także w Warszawie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
10 miesięcy temu

Teraz szkoła jest polityczna nie uczy żeby nauczać ale przekazywać polecenia ciemnoty czarka czyli nauczyciele bez ambicji i szacunku w 95 %.

ck dezerter
ck dezerter
10 miesięcy temu

Dalej nie płaćcie nauczycielom godziwych pieniędzy, to za chwilę i tak to wydacie na korki. Oświata w b. województwie bielsko-bialskim leci na pysk. Za to włodarze zadowoleni.

kamyk
kamyk
9 miesięcy temu
Reply to  ck dezerter

Nie tylko oświata.