Bielsko-Biała E-edukacja

“Piątka” znów najlepsza – Śląsk daleko w tyle

 W opublikował właśnie  najnowszy ranking szkół średnich w Polsce Perspektywy. Podobnie jak w poprzednich latach wysokie miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zajęło V LO w Bielsku-Białej. Piątka w kategorii liceów zajęła 1 miejsce w województwie śląskich.

Dało jej to jednak dopiero 30 lokatę w kraju (w ubiegłorocznym zestawieniu była to 14 lokata), co – niestety – świadczy o tym, że poziom nauczenia na Śląsku jest coraz niższy. W kategorii szkół technicznych najwyżej na liście spośród bielskich techników znalazła się Bielska Szkoła Przemysłowa. W województwie śląskim zajęła 6. miejsce, a zestawieniu ogólnopolskim 49.

Pozostałe  bielskie licea zajęły w kolejności (w skali kraju ): 92. miejsce – LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, 101. miejsce – III LO im. Stefana Żeromskiego, 106. miejsce – I LO im. Mikołaja Kopernika, 321. miejsce – LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, 374. miejsce – VIII LO im. Hanny Chrzanowskiej, 508. miejsce – IV LO im. KEN, 541. miejsce – LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Fr. Lechner, 571. miejsce Dwujęzyczne LO im. Władysława Kopalińskiego, 721. miejsce – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych,956. miejsce – II LO im. Adama Asnyka.

Z kolei w kategorii techników wygląda to tak: 87. miejsce – Technikum nr 11 w Zespole Szkół im. J. Tuwima, 98.miejsce – Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego, 102. miejsce – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, 252. miejsce – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. St. Maczka, 476. miejsce – Technikum nr 8 – Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych.

Najlepszym w kraju liceum okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie i a wśród szkół technicznych Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 również także w Warszawie.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

Teraz szkoła jest polityczna nie uczy żeby nauczać ale przekazywać polecenia ciemnoty czarka czyli nauczyciele bez ambicji i szacunku w 95 %.

ck dezerter
ck dezerter
1 rok temu

Dalej nie płaćcie nauczycielom godziwych pieniędzy, to za chwilę i tak to wydacie na korki. Oświata w b. województwie bielsko-bialskim leci na pysk. Za to włodarze zadowoleni.

kamyk
kamyk
1 rok temu
Reply to  ck dezerter

Nie tylko oświata.